Na krajských přeborech v dorostenecké kategorii Pardubického kraje zvítězil Miloš Cvejn na 1500 m v osobním rekordu 4:15,56 min. a stal se tak přeborníkem regionu. Mezi dorostenkami se dařilo Tereze Beranové, která zvítězila na trati 1500 m ve zlepšeném osobním rekordu 5:36,25 min. V tomto závodě startovala také Renata Hnyková, která s atletikou teprve začíná, její čas se zastavil na hodnotě 6:33,75 min.

Bronzovou medaili si přivezla ve skoku o tyči také začínající perspektivní sportovkyně Mája Joštová výkonem rovných 200 cm. „Je to závodnice, kterou vede v gymnastické přípravě paní Pavlovičová, za což jí rozhodně patří poděkování,“ uvedl Jiří Vondřejc, trenér atletek.

Dále v krajských přeborech družstev staršího žactva se letos poprvé představil na 800 m Matyáš Brandejs, který dojíždí na tréninky do Náchoda z Teplic nad Metují a solidním výkonem 2:34,74 min. skončil na šestém místě. Ještě lépe se vedlo Michalu Kopeckému, který v závodě na 1500 m skončil třetí v čase 4:49,50 minuty.

O tomto víkendu bude uspořádán v Hradci Králové krajský přebor Pardubického i Královéhradeckého kraje v atletice mužů a žen na dráze - OPEN. Atletická skupina trenéra Jiřího Vondřejce zde bude mít hned šest želízek v ohni. Marcela Vondřejcová na 100 m i 200 m, Tereza Beranová na 1500 m, Miloš Cvejn na 1500 m, Aleš Voborník na 400 m, Jan Vondřejc na 100 m i 200 m a Jiří Vondřejc ml. na 100 m a 400 m. „Pro všechny tyto závodníky je to příprava na extraligové závody a také možnost kvalifikovat se na mistrovství České republiky v jednotlivých věkových kategoriích,“ dodává trenér Jiří Vondřejc starší.