I. LIGA MUŽŮ

KK Moravská Slávia Brno – TJ Červený Kostelec 6:2 (3400:3327). Pro Červený Kostelec, který prohrál posledních šest zápasů, šlo o jednu z posledních šancí udržet naději na záchranu v nejvyšší soutěži.

Úvod zápasu vyšel lépe hostujícímu Kostelci. Oba červenokostelečtí hráči své první dráhy vyhráli. Vaněk ale následně další tři dráhy proti Zaťkovi prohrál. Na body nedosáhl ani Chráska proti Antošovi, a tak Moravská Slávia vedla po první třetině 2:0 a o 58 kuželek.

V prostřední třetině potvrdil kvalitní formu hostující Schuster, který hrál s Milanem na dráhy 2:2, ale na kuželky jasně vyhrál. Novák zahájil proti Hendrychovi první drahou 164. Na dalších třech drahách byl ale lepší domácí hráč. Po dvou třetinách tak vedla Moravská Slávia 3:1 a o 26 kuželek, takže šance na vítězství pro Červený Kostelec stále ještě žila.

V závěrečných dvojicích Mrkos střídal výborné dráhy s těmi slabšími a nakonec těsně porazil Kliku. Nedařilo se ale Hornovi, jenž vysoko prohrál s Ustohalem.

Červený Kostelec prohrál v Brně 2:6 o 73 kuželek a přiblížil se tak sestupu do druhé ligy. Sedm kol před koncem soutěže ztrácí Červený Kostelec již 5 bodů na poslední nesestupovou pozici, kterou drží právě Moravská Slávia Brno.

Sestavy a výkony MS Brno – Červený Kostelec: Zaťko 552 – Vaněk 518, Antoš 566 – Chráska 542, Hendrych 599 – Novák 579, Milan 531 – Schuster 583, Klika 571 – Mrkos 586, Ustohal 581 – Horn 519.

Další výsledky 15. kola: Hořice – Jičín 5:3, Valašské Meziříčí – Vrchlabí 7,5:0,5, Česká Třebová – Olomouc 7:1, Rosice – Trnovany 1:7, České Velenice – Třebíč odloženo. (dou, mr)