Derby jasně ovládl Náchod

Náchodsko – Další mistrovské body se o víkendu rozdělovaly v ligových soutěžích házenkářů. Prvoligoví náchodští muži předvedli v domácím prostředí soustředěný výkon, po němž vyprovodili rivala ze Dvora jedenáctibrankovým rozdílem. Tolik se ale už nedařilo mládeži, která svá utkání prohrála.

4.3.2014

NEJLEPŠÍ prvoligový střelec Petr Freiberg (v modrém) nasázel Dvoru pět branek.Foto: Zdeněk Majer

I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod – I. HK Dvůr Králové nad Labem 30:19 (18:8). „Vstup do utkání jsme neměli nejlepší. Během prvních šesti minut jsme neproměnili tři vyložené šance a místo toho, abychom postupně skóre navyšovali, tak toho zkušený soupeř využil a do 6. minuty srovnal na 2:2," vrátil se k pomalejšímu rozjezdu svých svěřenců náchodský trenér Petr Šulc. V 7. min. bylo ještě skóre vyrovnané (3:3), potom se však domácím podařilo soupeře utrhnout, vstřelili šest branek za sebou a ve 14. min. vedli 9:3. „Prosazovali jsme se v rychlém útoku, horší to už bylo na postavenou obranu, proti které jsme hráli bez pohybu. Naopak jsme dobře bránili postupný útok soupeře a podařilo se nám pokrýt hlavní zbraň Dvora, střelbu z dálky," připomněl klíčové momenty první půle trenér Šulc. Náchod tak postupně navyšoval skóre až na poločasový rozdíl deseti branek.
Začátek druhé půle byl kopií začátku prvního. Iniciativnější byl v úvodu soupeř ze Dvora, který dvakrát za sebou skóroval. „Prvních šest, sedm minut jsme se trápili, nedokázali jsme se dostatečně prosazovat a skřípalo to i v obraně. Postupem času se ale naše hra dostala do správných obrátek. Zlepšila se koncentrace a tím pádem jsme začali soupeře převyšovat," popsal průběh druhého poločasu trenér Šulc, jehož svěřenci si už závěr zápasu pohlídali a Dvoru tak i s úroky vrátili podzimní třígólovou porážku.
Fakta – sestava a branky Náchoda: Kocián, Vaněček, Hrachový 3, Lojda, Hlaváček 1, Osoba 4, Vaněk 1, Nosil 1, Resl 4, Klouček 6, Vítek, Freiberg 5, Pich 1, Černý 4. Rozhodčí: Brůna, Halada. ŽK: 3:2. ČK: 1:3. Vyloučení: 9x 2 min.:10x 2 min. Sedmičky: 1/1:1/1. Diváci: 200.
Další výsledky 14. kola: Bohunice – Bystřice p. Host. 24:24, Nové Veselí – Louny 36:14, Strakonice – Dukla Praha B 27:22, Chodov – Litovel 20:22, Jičín B – Karviná B 26:22.

I. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – Handball KP Brno 27:30 (10:13). Fakta – sestava a branky Náchoda: Cvejn, Stára 3, Kosinka, Paclík 2, Čipera 5, Šmejkal, Neumann 3, Beránek, Bonaventura, Vitoušek, Hynek 4, Pich 8, Tyler 2. Rozhodčí: Dostál, Kříženecký. ŽK: 2:2. Vyloučení: 6x 2 min.: 9x 2 min. Sedmičky: 3:6.
Další výsledky 14. kola: Zubří – Frýdek-Místek 22:29, Jičín – Karviná 27:22, Lovosice – Ostrava 30:20, Nové Veselí – Talent Plzeň 32:27, Kopřivnice – Dukla Praha nezjištěno.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – 1.HK Dvůr Králové nad Labem 22:40 (12:20). Fakta – sestava a branky Náchoda: Poláček, Plšek, Metelka 11, Štok 5, Baldrych 2, Vodák, Cvejn, Štajnrt 3, Mach, Úradníček 1, Malínský. Rozhodčí: Brůna, Halada. ŽK: 2:2. ČK: 1:0. Vyloučení: 4x 2 min.: 4x 2 min. Sedmičky: 2:0.
Další výsledky 14. kola: Třeboň – Louny 23:32, Talent Plzeň B – Vršovice 32:17, výsledky zápasů Most – Pardubice a České Budějovice – Liberec jsme nezjistili.

4.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.