I. LIGA ŽEN

Sokol Krčín – Sokol Dobruška 20:22 (8:10). Od začátku zápasu se na obou stranách hrála rychlá házená. Domácím děvčatům vyšel lépe začátek utkání (2:1, 4:2 a 6:2). Pak je ale postihl střelecký výpadek, takže ve 20. min. už hostující hráčky otáčely vývoj zápasu na svou stranu – 6:7. Do konce poločasu vstřelil sice Krčín ještě dvě branky, jenže Dobruška dokázala také brankové odpovědět, takže poločas skončil 8:10.

Hned v úvodu druhé půle Krčín snižoval na 9:10, jenže Dobruška bleskurychle kontrovala – 9:11. Ve 12. min. Krčín srovnal na 16:16 a vzápětí se dokonce ujal vedení 17:16. Hostující hráčky ale okamžitě domácí náskok smazaly a následně potrestaly krčínský střelecký výpadek (18:22). Těsně před koncem utkání ještě Krčín snížil na 20:22, více ale už nestihl.

„V zápase jasně dominovala útočná hra nad obrannou. Škoda několika neproměněných šancí, ve kterých chybělo i trochu toho pověstného štěstíčka. Zápas se mohl vyvíjet úplně jinak," myslí si domácí trenér Kamil Zimla.

Sestava a branky Krčína: Šefcová, D. Entová – Štefková, Macková, Žižková, Pavlíková, N. Entová – Kotlářová (10), Hamanová (6), Rydlová (3), Koudelková (1), Šimánková, Hronovská.

Další výsledky: Přeštice – Příchovice 20:13, Tymákov – Žatec 29:12, Hlinsko – Stará Ves n. O. 19:15.

I. LIGA MUŽŮ

Sokol Krčín – TJ Sokol Podlázky 16:10 (7:6). První poločas domácí házenkáře nezastihl v nejlepší pohodě. Na začátku se jim nedařila kombinace a velmi žalostná byla i střelba. Výsledkem toho bylo vedení hostů 3:1. Pak se domácím od 10. min. přece jen podařilo eliminovat snahy hostů a konečně se sami začali v útoku prosazovat (5:3). Podlázky to ale nezabalily a ve 28. min. vyrovnaly na 6:6. V poslední minutě první poloviny Krčín upravil na poločasových 7:6.

Po nástupu do druhé části domácí přece jen začali plnit pokyny ze střídačky. Obrana pracovala na sto procent a útoky začaly mít pestrost i přesvědčivá zakončení. Do 16. min. hosté nedokázali skórovat, domácí naopak přesvědčivě zvyšovali vedení až na 13:6. O pět minut později už Krčín vedl 15:7 a utkání se tak už jen dohrávalo. Domácí nakonec zvítězili přesvědčivě 16:10.

„Zasloužené vítězství, o němž se rozhodlo na počátku druhé části utkání, kde dobře zahrála obrana podpořená útokem, v němž se prosazovali především Lukáš Marek a Michal Fišer," chválil domácí trenér Tomáš Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – Leugner, Mikolášek, Červinka, Verner – Fišer (8), L. Marek (6), Linhart (1), Štrof (1), M. Martin, Valtera.

Další výsledky: Plzeň Újezd – Nýřany 22:22, Nezvěstice – Přeštice 16:18, Čakovice – Tymákov 10:15, Vítkovice – Opatovice n. L. 19:20, Rokytnice – 1. NH Brno 22:18. (dop, mr)