V nejvyšší domácí soutěži národních házenkářů se Krčín představil na západě Čech.

I. LIGA MUŽŮ

TJ Přeštice – Sokol Krčín 18:16 (10:8)

Utkání na mokrém terénu bylo podle předpokladů od začátku vyrovnané, ale i tak se hostům podařilo v 7. minutě odskočit na 4:6. Přeštice však záhy skóre srovnaly. Pak se až do konce poločasu soupeři drželi na dostřel. Domácím pak dobře vyšel závěr poločasu a třemi brankami dokázali stanovit poločasové skóre na 10:8.

Druhý poločas byl obdobou prvního s tím rozdílem, že lépe fungovaly obrany. Krčínu se podařilo stáhnout náskok domácích až na rozdíl jediné branky (14:13), víc jim však domácí nedovolili. Stále si udržovali minimální náskok, a když ve 28. minutě odskočili na 18:15, bylo o osudu utkání rozhodnuto.
„S velmi očesanou sestavou v obraně jsme neměli daleko k bodovému zisku. Bohužel oba elitní střelci si vybrali slabší chvilky, a tak pouze Lukáš Marek si zaslouží v útoku pochvalu,“ řekl po utkání hostující trenér Tomáš Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Rýdl – Leugner, T. Marek, Verner, Linhart – L. Marek (11), Štrof (3), Fišer (2), M. Marek, Valtera.

Další výsledky: Nýřany – 1. NH Brno 18:15, Nezvěstice – Podlázky 26:20, Tymákov – Opatovice n. L. 17:21, Vítkovice – Čakovice 13:12, Rokytnice – Plzeň Újezd 17:16.

TJ Dioss Nýřany – Sokol Krčín 14:12 (7:9)

Domácí se rychle ujali vedení 4:2 a 6:3, na což se Krčín snažil zareagovat střídáním. V útoku Krčín jednoznačně přehrával domácí a v obraně se naopak dařilo eliminovat domácí střelce. Výsledkem bylo, že ve 22. minutě byl stav srovnaný na 6:6. Do konce poločasu navíc Krčín skóre otočil na 7:9.

Druhý poločas se ale proměnil v totální útočnou krčínskou pohromu. „Co naplat, že obrana proti domácím fungovala fantasticky a dávala našim útočníkům jednu šanci za druhou. Bohužel ti s nimi nakládali velmi špatně,“ posteskl si trenér Krčína. Hosté tak postupně přišli o náskok a ve 21. minutě už Nýřany vedly 14:11. Krčínu se podařilo skórovat až ve 30. minutě, kdy už jen korigoval na konečných 14:12.

„Za oba víkendové zápasy je nutné pochválit celou obrannou řadu. Bohužel útok se nepotkal s formou a doufáme, že do konce sezóny je to poslední výpadek,“ věří trenér Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Chmelík – Leugner, T. Marek, Verner – Fišer (4), Linhart (3), Štrof (2), M. Marek (2), Valtera (1).

Další výsledky: Přeštice – 1. NH Brno 21:15, Tymákov – Podlázky 21:20, Nezvěstice – Opatovice n. L. 19:17, Rokytnice – Čakovice 19:16, Vítkovice – Plzeň Újezd 19:16.

I. LIGA ŽEN

Sokol Dobruška – Sokol Krčín 15:14 (4:8)

Vstup do utkání a vlastně i celý první poločas se Krčínu povedl. Hned v první minutě se Krčín ujal vedení, které postupně navyšoval (3:1, 5:2 a 7:2). „V této části utkání se nám dařilo skvěle eliminovat hru domácího útoku, a když už přes naši obranu něco prošlo, tak to zachránila skvěle chytající brankářka Fišerová,“ vracel se k povedené krčínské pasáži trenér hostů Kamil Zimla.

Útoku Krčína se dařilo velmi dobře překonávat domácí obranu a i přesně zakončovat útoky. To vše znamenalo, že v poločase byl stav 4:8 ve prospěch hostujícího týmu.

Také vstup do druhé půle Krčínu vyšel a hned navýšil své vedení na 9:4 a 10:5. Bohužel pak přišlo kritických devět minut, během nichž domácí hráčky šestkrát skórovaly, čímž se na konci 13. minuty ujaly vedení 11:10. Vzápětí sice Krčín srovnal, jenže potom stále dotahoval ztrátu na domácí Dobrušku.

Domácí hráčky se šest minut před koncem znovu ujaly vedení (15:14), na které ale už do závěru zápasu nedokázaly házenkářky Krčína odpovědět.

„Tomuto zápasu by určitě slušela remíza za naši předvedenou hru v prvním poločase a za druhý poločas v podání domácích. Bohužel si z tohoto zápasu nevezeme ani bod. Nesmíme ale zapomínat, že je před námi ještě pět utkání. To nejbližší nás čeká na domácím hřišti příští sobotu od 16 hodin s TJ Přeštice a o den později od 11 hodin se Sokolem Tymákov,“ zve příznivce národní házené na poslední květnový víkend trenér Krčína Kamil Zimla.

Sestava a branky Krčína: Fišerová – Štefková, Macková, Pavlíková – Kotlářová (6), Poláčková (5), Šimánková (2), Hamanová (1), Rydlová.
Ostatní výsledky: Přeštice – Dobruška 17:13, Tymákov – Přeštice 14:13, Příchovice – Žatec 26:20, Hlinsko – Stará Ves n. Ondř. 15:13. (dop, mr)