Florbalisté zahájili sezonu prohrou

Náchod – Do nového ročníku florbalové soutěže 2. ligy III. divize vstoupilo zápasem prvního kola utkání mužů A proti celku Orel Rtyně v Podkrkonoší.

23.9.2010

Náchodsští florbalisté (v červeném) ztratili dobře rozehraný zápas v závěru třetí části a pak v následném prodloužení.Foto: Zdeněk Majer

Jistá rivalita mezi oběma kluby slibovala zajímavé utkání s množstvím osobních soubojů na obou stranách.

FTS Florbal Náchod – Orel Rtyně v Podkrkonoší 4:5 (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1) PP. Úvod utkání přinesl opatrnou hru a obě mužstva se soustředila především na precizní obranu. Skóre utkání otevřel v čase 6:22 obránce Jirák po pěkné přesilovkové souhře prvního útoku. Úvodní branka rázem změnila celý obraz hry a k vidění bylo více útočných výpadů na straně obou celků. První velkou příležitost k vyrovnání dostali hosté v 9. min., kdy domácí obrana řešila přečíslení hostů faulem a po právu tak následovalo trestné střílení. Naštěstí pro Náchod hostující Šnajdr před Hálou selhal. Hosté si vše vynahradili v čase 12:56, kdy po bleskovém výpadu vyrovnal Ryant. Náchod však dokázal ještě před koncem první třetiny strhnout vedení na svoji stranu. Zmatku před brankou hostů využil v čase 19:59 Korec a odražený balónek pohotově „uklidil“ za záda bezmocného gólmana Seidla.

Do druhé třetiny tedy Náchodští nastoupili s jednobrankovým vedením. To navýšil po dalším neproměněném trestném střílení hostů Čejpa, který po útočném výpadu zvýšil v čase 8:58 vedení domácích na 3:1. Ve druhé třetině předváděla obě mužstva ofenzivní florbal s množstvím neproměněných příležitostí. Na další branku si museli diváci počkat až do poslední minuty druhé třetiny. Bohužel ji však docílili hosté, když se prosadil Vašíček – 3:2.
Útočná hra obou mužstev, která se divákům musela líbit, pokračovala i ve třetí třetině. Gólový efekt přinesla opět kombinační hra první formace. Tentokrát se prosadil Hauschke a vrátil domácím dvoubrankové vedení. Další možnost trestního střílení dostali hosté ve 13. min. třetí třetiny, nicméně domácí Hála dokázal zneškodnit i třetí pokus hostů. Neuvěřitelnou zápletku přinesly v závěru partie dva slepené góly hostů. Nejprve se prosadil Bureš a za 18 vteřin poté Ryant, který vyrovnal na 4:4.

Když poté náchodští hráči nedokázali využít nabídnutou přesilovou hru v poslední minutě třetí třetiny a v následném prodloužení, dočkali se trpělivě hrající hosté. Po ztrátě v útočném pásmu následoval rychlý výpad do domácí obrany, který v probíhající třetí minutě prodloužení zužitkoval hostující Kysilka a stanovil konečný účet zápasu na 4:5.

23.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Lavinové nebezpečí v Krkonoších vzrostlo na 2. stupeň

Kvůli sněhu a mrazu ovocnáři nestihnou zimní prořez

Držte si čepice, bude foukat. Na horách hrozí silná vichřice

Hradec Králové - Čeká nás pořádně větrný týden, varují meteorologové. Fučet bude hlavně na horách, kde hrozí silná vichřice, ale stromy se budou ohýbat i v nížinách.

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Radnice chce udržet provoz gynekologické ordinace, přispěje na ultrazvuk

Meziměstí - Zajistit co nejlepší lékařskou dostupnost pro občany svého města by mělo být cílem každé radnice. V Meziměstí tomu chtějí dopomoci i za cenu sáhnutí do městské pokladny.