VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Granty jsou cestou k zisku financí do kopané

Náchod - V prostorách hotelu Hron se v pátečním podvečeru uskutečnila 14. valná hromada Okresního fotbalového svazu (OFS) Náchod, které se kromě fotbalových funkcionářů z okresu zúčastnila také předsedkyně Okresního sdružení (OS) ČSTV v Náchodě Hana Kopecká a předseda Krajského fotbalového svazu (KFS) Lubomír Sedláček.

16.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Voráček

Po úvodních slovech místopředsedy OFS Náchod Jana Bělobrádka se na přítomné zástupce oddílů z okresu obrátil s krátkou rekapitulací předseda OFS Petr Vítek. Ten zmínil několik klíčových bodů, kterými se OFS Náchod od poslední valné hromady zabýval. Petr Vítek zde připomněl, že OFS Náchod patřil mezi první, který vyjádřil nesouhlas s fungováním Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). I z tohoto důvodu zdejší OFS uspořádala Náchodské fotbalové fórům, kterého se kromě zástupců ČMFS a Sazky zúčastnili i další okresní i krajští zástupci fotbalových svazů. Předseda OFS Náchod dále ve své úvodní řeči připomněl, že se dodnes nepodařilo domluvit s kluby Jaroměře a Dolan, aby hráli své soutěže na Náchodsku. Petr Vítek v další fázi své řeči přítomné seznámil s fungováním Okresních fotbalových výběrů mládeže, přičemž si i trochu postěžoval. „Někteří vybraní hráči si podle mého této pocty málo váží a na hřišti neodevzdávají vše,“ všiml si předseda OFS Náchod. V každém případě ale chce fungování výběrů podporovat i do budoucna, byť prostředků stále ubývá.

S cennými radami týkající se získávání financí přispěchala valné hromady se účastnící předsedkyně OS ČSTV Hana Kopecká. Ta poukázala na to, že oddíly nemusejí pouze vzhlížet k soukromému sektoru, ale že mohou využít i státních prostředků, grantů. Její slova potvrdil i zástupce Dolan, které již této možnosti využily. Získávání prostředků z grantů podpořil také předseda KFS Lubomír Sedláček, který se ve své krátké řeči znovu ostře postavil proti fungování Českomoravského fotbalového svazu. Přítomným zástupcům oddílů na závěr poděkoval za jejich mravenčí práci, kterou pro nejpopulárnější kolektivní hru světa odvádějí.

Delegáti valné hromady na závěr jednomyslně odsouhlasili návrh usnesení, které mimo jiné obsahovalo návrh rozdělení finančních prostředků pro příští období a návrh delegátů na volební valné hromady KFS a ČMFS, které proběhnou v květnu a červnu letošního roku a jejich výsledek bude velmi důležitý pro to, jakou cestou se dá český fotbal v dalším čtyřletém období.

Autor: Michal Rojšl

16.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Město rozdělilo peníze na prevenci

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Další zaváhání už by Krčín mrzet mohlo

Náchodsko - V dalším utkání nejvyšší domácí soutěže národních házenkářů zajížděli muži Krčína na půdu zachraňujícího se Sokola Podlázky.

V jednom bytě hasiči nikoho nenašli, v druhém zůstalo malé dítě

Náchodsko - Náchodští profesionální hasiči byli v pondělí přivoláni k otevření bytu v ulici Příkopy v Náchodě, kde se měla nacházet osoba se zdravotními potížemi.

TIP LIGA: V čele průběžného pořadí je trojlístek tipérů

Náchodsko - Deset bodů a dobře tipnutá Supertrefa zajistily Petru Drašnarovi z Václavic (startovní číslo NA0045) vítězství v pátém kole Fortuna TIP ligy Deníku.

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies