VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Granty jsou cestou k zisku financí do kopané

Náchod - V prostorách hotelu Hron se v pátečním podvečeru uskutečnila 14. valná hromada Okresního fotbalového svazu (OFS) Náchod, které se kromě fotbalových funkcionářů z okresu zúčastnila také předsedkyně Okresního sdružení (OS) ČSTV v Náchodě Hana Kopecká a předseda Krajského fotbalového svazu (KFS) Lubomír Sedláček.

16.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Voráček

Po úvodních slovech místopředsedy OFS Náchod Jana Bělobrádka se na přítomné zástupce oddílů z okresu obrátil s krátkou rekapitulací předseda OFS Petr Vítek. Ten zmínil několik klíčových bodů, kterými se OFS Náchod od poslední valné hromady zabýval. Petr Vítek zde připomněl, že OFS Náchod patřil mezi první, který vyjádřil nesouhlas s fungováním Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). I z tohoto důvodu zdejší OFS uspořádala Náchodské fotbalové fórům, kterého se kromě zástupců ČMFS a Sazky zúčastnili i další okresní i krajští zástupci fotbalových svazů. Předseda OFS Náchod dále ve své úvodní řeči připomněl, že se dodnes nepodařilo domluvit s kluby Jaroměře a Dolan, aby hráli své soutěže na Náchodsku. Petr Vítek v další fázi své řeči přítomné seznámil s fungováním Okresních fotbalových výběrů mládeže, přičemž si i trochu postěžoval. „Někteří vybraní hráči si podle mého této pocty málo váží a na hřišti neodevzdávají vše,“ všiml si předseda OFS Náchod. V každém případě ale chce fungování výběrů podporovat i do budoucna, byť prostředků stále ubývá.

S cennými radami týkající se získávání financí přispěchala valné hromady se účastnící předsedkyně OS ČSTV Hana Kopecká. Ta poukázala na to, že oddíly nemusejí pouze vzhlížet k soukromému sektoru, ale že mohou využít i státních prostředků, grantů. Její slova potvrdil i zástupce Dolan, které již této možnosti využily. Získávání prostředků z grantů podpořil také předseda KFS Lubomír Sedláček, který se ve své krátké řeči znovu ostře postavil proti fungování Českomoravského fotbalového svazu. Přítomným zástupcům oddílů na závěr poděkoval za jejich mravenčí práci, kterou pro nejpopulárnější kolektivní hru světa odvádějí.

Delegáti valné hromady na závěr jednomyslně odsouhlasili návrh usnesení, které mimo jiné obsahovalo návrh rozdělení finančních prostředků pro příští období a návrh delegátů na volební valné hromady KFS a ČMFS, které proběhnou v květnu a červnu letošního roku a jejich výsledek bude velmi důležitý pro to, jakou cestou se dá český fotbal v dalším čtyřletém období.

Autor: Michal Rojšl

16.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Zákaz kouření.

Hospodské léto: Pivo, kouř, policie

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Seniorka spadla do potoka, vrtulník ji transportoval do nemocnice

Police nad Metují - Že i v době nynějších veder se lze dostat do stavu podchlazení život ohrožujícího potvrzuje pondělní start vrtulník LZS, který krátce po sedmé hodině ráno mířil do Police nad Metují. Do potoka Ledhuje zde spadla 78letá žena.

Z Pavlátovy louky zmizela socha vodnice. Vraťte ji, žádají majitelé

Nové Město nad Metují – Z Pavlátovy louky zmizela o víkendu asi šedesát centimetrů vysoká dřevěná soška vodnice. Podle svědků ji měla odnést skupinka mladých lidí. Potvrdila to mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. „Krádež byla oznámená v neděli 25. června a případ vedeme jako přestupek proti majetku vzhledem k udané hodnotě 4500 korun," sdělila mluvčí.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies