VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Granty jsou cestou k zisku financí do kopané

Náchod - V prostorách hotelu Hron se v pátečním podvečeru uskutečnila 14. valná hromada Okresního fotbalového svazu (OFS) Náchod, které se kromě fotbalových funkcionářů z okresu zúčastnila také předsedkyně Okresního sdružení (OS) ČSTV v Náchodě Hana Kopecká a předseda Krajského fotbalového svazu (KFS) Lubomír Sedláček.

16.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Voráček

Po úvodních slovech místopředsedy OFS Náchod Jana Bělobrádka se na přítomné zástupce oddílů z okresu obrátil s krátkou rekapitulací předseda OFS Petr Vítek. Ten zmínil několik klíčových bodů, kterými se OFS Náchod od poslední valné hromady zabýval. Petr Vítek zde připomněl, že OFS Náchod patřil mezi první, který vyjádřil nesouhlas s fungováním Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). I z tohoto důvodu zdejší OFS uspořádala Náchodské fotbalové fórům, kterého se kromě zástupců ČMFS a Sazky zúčastnili i další okresní i krajští zástupci fotbalových svazů. Předseda OFS Náchod dále ve své úvodní řeči připomněl, že se dodnes nepodařilo domluvit s kluby Jaroměře a Dolan, aby hráli své soutěže na Náchodsku. Petr Vítek v další fázi své řeči přítomné seznámil s fungováním Okresních fotbalových výběrů mládeže, přičemž si i trochu postěžoval. „Někteří vybraní hráči si podle mého této pocty málo váží a na hřišti neodevzdávají vše,“ všiml si předseda OFS Náchod. V každém případě ale chce fungování výběrů podporovat i do budoucna, byť prostředků stále ubývá.

S cennými radami týkající se získávání financí přispěchala valné hromady se účastnící předsedkyně OS ČSTV Hana Kopecká. Ta poukázala na to, že oddíly nemusejí pouze vzhlížet k soukromému sektoru, ale že mohou využít i státních prostředků, grantů. Její slova potvrdil i zástupce Dolan, které již této možnosti využily. Získávání prostředků z grantů podpořil také předseda KFS Lubomír Sedláček, který se ve své krátké řeči znovu ostře postavil proti fungování Českomoravského fotbalového svazu. Přítomným zástupcům oddílů na závěr poděkoval za jejich mravenčí práci, kterou pro nejpopulárnější kolektivní hru světa odvádějí.

Delegáti valné hromady na závěr jednomyslně odsouhlasili návrh usnesení, které mimo jiné obsahovalo návrh rozdělení finančních prostředků pro příští období a návrh delegátů na volební valné hromady KFS a ČMFS, které proběhnou v květnu a červnu letošního roku a jejich výsledek bude velmi důležitý pro to, jakou cestou se dá český fotbal v dalším čtyřletém období.

Autor: Michal Rojšl

16.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Pirk.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Legendární kapela Buty.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Červenokostelecko – Oznámení o pohřešování osmiletého děvčete přijali v úterý ve čtyři hodiny odpoledne policisté na tísňovou linku. „Volali prarodiče, že holčička se jim ztratila při procházce v lese u Trubějova nedaleko Červeného Kostelce,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení