I. LIGA MUŽI

HC TJ Náchod - HBC Strakonice 1921 29:27 (13:14). „Předpokládali jsme, že Strakonice budou velmi obtížným soupeřem, což se také potvrdilo," čekal nesnáze v prvním jarním utkání náchodský  trenér Petr Šulc. A nesnáze se také dostavily. Od začátku byli hosté lepší, produkovali velmi rychlou házenou, dobře bránili a prosazovali se v postupném útoku. „Naší slabinou po celý zápas byla obrana. S velmi rychlou kombinací soupeře před naším brankovištěm jsme si vůbec nedokázali poradit," všiml si domácí trenér.

Po většinu zápasu tedy Náchodští prohrávali a jen nezdolnou bojovností se jim nakonec podařilo soupeře přetlačit. „V závěru jsme se zásluhou Cvejna, Kloučka a Vítka prosadili z dálky. Museli jsme trochu šetřit Freiberga, který od poloviny první půle hrál s nebezpečím třetího dvouminutového trestu.

Ve druhé půli jsme ale s ním trochu zariskovali v obraně a vyšlo to," popsal klíčové momenty utkání náchodský trenér Šulc. „Náš výkon ještě neodpovídal výkonům z podzimu, je vidět, že nejsme dostatečně rozehráni a náš herní projev není plynulý," udělal tečku za prvním jarním vystoupením svých svěřenců trenér Šulc.

Fakta, sestava a branky: Kocián, Vaněček, Balcar 1, Hrachový 2, Černý, Hlaváček, Manych, Cvejn 3, Bauer, Lojda, Klouček 6, Vítek 5, Freiberg 8, Pich 4. Rozhodčí: Fogl, Lízl. ŽK: 2:2. Vyloučení: 2x 2 min: 3x 2 min. Sedmičky: 6/4:6/5. Diváci: 150.

Další výsledky 12. kola: Zlín - Litovel 26:24, Olomouc - Louny 32:30, Chodov - Nové Veselí 21:29, Bystřice pod Hostýnem - Karviná B 24:23, Jičín B - Ústí nad Labem odloženo.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod - TJ Kovofiniš Ledeč 39:22 (22:10). Fakta, sestava branky Náchoda: Cvejn, Čech, Hlaváček 1, Šmejkal 3, Vaněk 3, Černý 8, Metelka 3, Tyler 1, Beránek, Zetek 10, Stára 3, Pich 7, Fiala. Rozhodčí: Fogl, Lízl. ŽK: 2:3. Vyloučení: 2x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 1:1. Diváci: 30.

Další výsledky 12. kola: Chodov - Plzeň 32:22, Kobylisy - Tygři Ústí nad Labem 24:18, České Budějovice - Kutná Hora 44:11.

Tabulky najdete ve středečním Náchodském deníku!