Sokol II Prostějov – HC TJ Náchod 26:34 (15:17). Hosté měli špatný vstup do utkání, když prvních sedm střel skončilo buď vedle nebo na tyči domácí branky. Toho domácí okamžitě využili a v 5. min. vedli už 3:1. Krátký střelecký výpadek Náchoda naštěstí netrval moc dlouho a po chvíli hosté výsledek otočili ve svůj prospěch – 3:4. V polovině prvního poločasu se ale hostující házenkáři opět na chvíli střelecky odmlčeli a Prostějov rázem šel do tříbrankového trháku – 9:6. V tom okamžiku Náchodští hráli v oslabení, které vyhráli 3:0 a vrátili se zpět do hry. Naposledy Náchod prohrával v okamžiku, kdy domácí dávali branku na 10:9, od této chvíle měli hosté jasně utkání ve své režii. Hostující házenkáři postupně budovali svůj náskok a po deseti minutách druhé půle vedli už jasně 25:17. I přes krátké výpadky si náchodští házenkáři udržovali šesti až osmibrankový rozdíl, kterým nakonec také celé utkání skončilo.

Petr Šulc trenér Náchoda: „Na vítězství se střelecky podíleli všichni hráči, samozřejmě vyjma brankářů. Kluci podali kolektivní výkon, byli si vědomi posledních dvou domácích nezdarů a v utkání šli jasně za vítězstvím.“

Fakta – sestava a góly Náchoda: Klesl, Kocián – Bílý 2, Leugner 5, Balcar 1, Zeus 1, Manych 1, Hrachový 3, Galba 1, Klouček 5, Štefan 3, Hanuš 2, Osoba 1, Aliapulios 9. Rozhodčí: Paululík, Kramoliš. ŽK: 2:2 Vyloučení: 3x2 min.: 5x2 min. Sedmičky: 3/2:5/3. Diváků: 50.

Další výsledky: Napajedla – Královo Pole 31:31, Jičín – Kostelec na Hané 34:24, Karviná SCM – VŠ Plzeň 32:21, Dvůr Králové nad Labem – Košutka 30:27, Litovel – Přerov 33:26. (mr)