I. LIGA

HC TJ Náchod – TJ Košutka Plzeň 27:22 (11:12). První poločas byl naprosto vyrovnaný, obě mužstva se střídala ve vedení, ale žádné si nevytvořilo větší náskok. V 9. min. vedli hosté 4:2, v 16. min. už zase byl ve vedení Náchod 9:8. Tím, že hostující Košutka dala v poslední minutě branku, šla do šaten s jednogólovým vedením 12:11.

Po návratu ze šaten byl k vidění podobný obraz hry jako v první půli, kdy obrany byly lepší útoků. Ještě ve 24. min. svítil v náchodské hale nerozhodný stav 20:20, závěrečnou šestiminutovku ale Náchod vyhrál 7:2, což rozhodlo. Od 24. do 26. minuty se domácí utrhli na vedení o tři branky, Košutka rychle korigovala na 23:22, ale v závěru se štěstí přiklonilo na domácí stranu. Košutka ještě v poslední vteřině neproměnila sedmičku, ta by ale stejně už vítězství Náchoda zvrátit nemohla.

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Zlepšení v obranné fázi oproti utkání ve Dvoře tam bylo, stále ale nedostatky vidím. Ty určitě netkví v tom, že by hráči neuměli házenou, ale je to z nedostatku koncentrace.“

Fakta – sestava a branky Náchoda: Kocián, Vaněček – Freiberg 2, Manych, Štefan 6, Klouček 3, Cvejn, Galba, Osoba 5, Balcar 2, Hrachový 5, Bauer 1, Bílý 1, Nosil 2. Rozhodčí: Bauer, Novotný. Vyloučení: 4x2 min.: 6x 2 min. ŽK: 3:1. Sedmičky: 2/1:2/1. Diváků: 150.

Další výsledky: Litovel – Jičín B 26:18, Bystřice p. Host. – Dvůr Králové 43:29, Kostelec na Hané – Nové Veselí 31:30, Karviná jun. – Šumperk 38:28, Chodov – Ostrava 42:28.

II. LIGA SVČ

HC TJ Náchod B – TJ Sokol Bělá 30:23 (16:8). Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří se ujali ve 12. min. vedení 6:3. Od této chvíle domácí hru zpřesnili, začala lépe pracovat obrana, v útočné části se dařilo domácím zakončovat jednotlivé kombinace a posléze se povedlo skóre a vývoj zápasu otočit. O poločase šel Náchod do šaten za stavu 16:8.

Druhý poločas již byl plně v režii domácích, kteří si náskok drželi a byla jen otázka, jakým rozdílem utkání skončí. Ačkoliv Náchodští v průběhu druhé půle vedli dvakrát rozdílem 11 branek, v závěru přece jenom trochu polevili a hosté korigovali na přijatelnější rozdíl.

Radek Čejchan, trenér Náchoda: „Všichni doufáme, že se zlepšená forma projeví kladně v dalších podzimních zápasech a že se podaří sbírat další potřebné body.“

Sestava a branky Náchoda: Flídr, Klesl – Mrština 6, Bílý, Škoda 4, Filip, Mazáč, Novohradský, Šnajdr 3, Vaněk 2, Andrejs, Stára 1, Černý, Voslař.
Další výsledky: Dukla jun. – Chomutov 27:28, Kolín – 1. HC Pardubice 25:21, Louny – Mladá Boleslav 40:23, Jablonec – Most 24:24.

I. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Výsledky 4. kola: Dukla – Jičín 32:36, Bohunice – N. Veselí 31:30, Náchod – Talent 31:35, Kopřivnice – Ostrava 25:29.

I. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Výsledky 4. kola: Dukla – Jičín 31:27, Louny – Ml. Boleslav 46:22, Náchod – Talent Plzeň 34:30, Vršovice – Lovosice 23:34, Č. Budějovice – Strakonice 22:21.