Házenkáři z Náchoda začínají s nováčkem

Náchod /ROZHOVOR/ – Velmi těžkou sezonu mají před sebou prvoligoví házenkáři Náchoda, kteří ji odstartují na půdě nováčka ze Šumperka. „Soutěž bude zajímavá v tom, že sestupují čtyři týmy, což je třetina účastníků, a to je hodně kruté,“ říká PETR ŠULC, staronový trenér Náchoda.

23.9.2010

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Majer

Jak probíhala příprava náchodských házenkářů na novou sezonu?
Přípravu jsme zahájili v pondělí 2. srpna, trénujeme čtyřikrát týdně. Během srpna jsme trénovali po dvou hodinách, ke konci prázdnin jsme pomalu přecházeli na herní přípravu.

Letos se začíná nezvykle pozdě, čím je to zapříčiněno?
To je pravda, letos je sezona odlišná v tom, že řídící orgán soutěže posunul její začátek, i díky tomu jsme se ale mohli dostatečně věnovat kondiční přípravě.

A co té herní?
První přátelské utkání, které jsme odehráli v polské Swidnici, jsme ještě absolvovali během kondiční fáze, takže hráči před tímto zápasem viděli míč asi jen dvakrát. I přesto to bylo utkání docela prospěšné, sice jsme prohráli o tři branky, ale ukázalo nám věci, na které jsme se měli následně zaměřit, k čemuž také došlo. Další přátelské utkání jsme odehráli na začátku září s extraligovým Jičínem. Třicet minut jsme tam hráli docela solidní zápas, nakonec jsme ale prohráli 34:27. Herní přípravu jsme pak ukončili dvěma zápasy v polské Bystřici Klodzké, kde jsme dvakrát vyhráli o tři branky.

Nejsou čtyři přípravná utkání málo?
Určitě jsou. Má ideální představa je, že bychom odehráli sedm či osm zápasů. Problém je ale v tom, že se těžko shánějí soupeři.

Jak to vypadá s kádrem, doznal nějakých změn?
Ze Dvora se vrátili Jirka Klouček a Petr Vaněček. Pak nám tu nastala situace, že několik hráčů, kteří tuto soutěž už okusili v minulém roce, skončili v dorostu a přešli do kategorie mužů. Žádná posila odjinud tu není.

Kde hledat favority nové sezony?
Mezi ně počítám jednoznačně Dvůr. Tím, že absolvoval extraligovou soutěž, hráči získali obrovské zkušenosti. Zahrát si aspoň rok extraligu, je více, než dva roky trénovat v této soutěži. Jedním z favoritů bude Bystřice, kvalitní přípravu mládeže bude potvrzovat podle mého i juniorka Karviné. Pozadu nezůstanou ani Litovel, Kostelec na Hané a nebo Chodov. Soutěž bude ale zajímavá v tom, že sestupují čtyři týmy, což je třetina účastníků, a to je hodně kruté. Každá ztráta bodů doma prakticky posílá tým na sestupová místa.