HOKEJBAL: Borůvkovy trefy budou drahé

Pardubice – V zápase s nevyzpytatelným soupeřem na jeho půdě hokejbalisté NA Rangers ve 2. NHbL – Východ po zlepšeném výkonu s přehledem udolali! Hrdina zápasu se stal Borůvka, který byl autorem sté branky Jezdců a zároveň hattricku!

12.3.2010

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

HBC Alfa Pardubice B - NA RANGERS Hronov 3:9 (2:2, 0:3, 1:4). V 7. min. byl vyloučen za faul na Fogla domácí Hrnčíř a v úvodu 9. min. se prosadil Hajník tečí střely Resla – 0:1. O chvíli později se po levé straně prodral Hajník a předložil přihrávku Borůvkovi, který nezaváhal, zároveň se jednalo o stý gól Rangers v této sezoně – 0:2. V závěru úvodního dějství hosté polevili, čehož domácí využili. Nejprve zkušený Balihar otřel svou gólovou střelu o tyč a v 15. min. bylo zásluhou Vršanského srovnáno na 2:2.

V 6. min. druhé části se Hudeček protáhl za branku domácích a chytře adresoval přihrávku Hajníkovi na bližší tyč – 2:3. Vzápětí všem na střídačce Jezdců zatrnulo, když Vršanský vrazil Hajníka na hrazení a v souladu s pravidly byl trestán pětiminutovým trestem + OK. Dlouhou početní výhodu zužitkovali hosté až v 10. min., kdy se na modré řádně opřel do míčku Borůvka – 2:4. V polovině 11. min. Tovtík kolmicí našel na modré Resla, který střelou do pravého horního rohu branky upravil na 2:5.

Do třetí části již nenastoupil nedoléčený Tovtík. V úvodní minutě „odmítl“ svůj třetí gól Borůvka. Ve 2. min. Hajník našel na modré Malíka, jehož střela prolétla klubkem těl a skončila v síti – 2:6. Po minutě Weber snadno obešel Srbu i Hartmana a snížil na 3:6. V 9. min. akci začal Hudeček, přihrál Hajníkovi, který uviděl Borůvku a ten po zásluze dovršil hattrick – 3:7. Ve 13. min. střílel Resl, Srba ještě na Špačka nevyzrál, to se podařilo až Kubečkovi – 3:8. Ve 14. min. Kania našel Malíka, který se nemýlil – 3:9.

Jaroslav Krulich, vedoucí mužstva: „Těžko jsme získali dvoubrankové vedení, o které jsme svým polevením v závěru první třetiny přišli. Pak jsme opět začali hrát svou hru a zvítězili málem dvouciferným skóre. Hvězdou zápasu byl Jarda Borůvka, autor hattricku a stého gólu týmu v této sezoně.“

Branky NA Rangers: Borůvka 3, Hajník a Malík 2, Resl a Kubeček.
Sestava NA Rangers: Ponke – Hartman, Fogl – Malík, Borůvka – Hajník, Kania, Hudeček – Kubeček, Srba, Resl – Tovtík

Další zápas čeká Rangers již tuto sobotu od 14 hodin proti SK OEZ Testa Letohrad B na „domácí“ půdě. (jk)

12.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením
52

Folklorní festival v Červeném Kostelci
23

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.