Hokejbalisté NA Rangers zahájili stíhací jízdu

Náchod - Hokejbalisté NA Rangers sehrají dnes v České Třebové další důležité utkání ve 2. Národní hokejbalové lize, kde díky dvěma vítězstvím z minulých zápasů bojují o čtvrtou příčku.

20.3.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

1. HBC Svitavy – NA Rangers 3:6 (0:2, 1:3, 2:1). Hosté ke svému dalšímu zápasu na hřištích soupeře odcestovali sice nekompletní, ale s bojovnou náladou.

Hned v úvodu střetnutí byl vyloučen Resl, Ponke se při střelách soupeře pouze zahřál. Domácí sice byli střelecky aktivnější, ale do vážnější střelecké pozice je Náchod nepouštěl. V 11. min. využil zaváhání brankáře Janca Resl – 0:1. Ještě před přestávkou Tovtík našel kapitána Hofmana a ten nachytal Janca znovu v nedbalkách a uzavřel skóre třetiny – 0:2.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji, ale jejich snahu rázně utnul Kania, střelou do opuštěné branky po chybě domácího brankáře – 0:3. Ve 3. min. byl vyloučen Kuda a Resl v přesilové hře upravil na 0:4. O pět minut později se po spolupráci s Reslem konečně prosadil i kanonýr Tovtík – 0:5. Ve 12. min. se dočkali i domácí, když skóroval Hejátko – 1:5.

Do třetí třetiny domácí vyměnili gólmana a už ve 3. min. si na něm vylámal zuby hostující Tovtík. V 8. min. se proti pravidlům provinil domácí Tesař a v přesilovce přišla ukázková kombinace Tovtík, Hofman a Resl, který dovršil hattrick – 1:6. Po té byl vyloučen Borůvka a i domácí využili přesilovku – 2:6. Ve 13. min. snížil po chybě Hofmana Rejsa na 3:6 a po chvíli si na Ponkem vylámal zuby Hejátko. Domácí se stále snažili, ale stav se již do konce utkání nezměnil. Test možného soupeře pro play – off dopadl pro Náchod na výbornou.

Branky NA Rangers: Resl 3, Hofman, Tovtík a Kania

NA Rangers – SK OEZ Testa Letohrad B 5:0 (3:0, 2:0, 0:0). Domácí postrádali Salnického, obranu vyztužil Werner a poprvé na jaře nastoupil Hajník. Záloha Extraligistů přijela do Náchoda posílena o brankáře Juráčka a další tři borce z kádru A–týmu.

Náchodu vyšel úvod zápasu nad očekávání a již v 1. min. se parádně trefil znovuzrozený kanonýr Tovtík po spolupráci s Hajníkem – 1:0. V 6. min. zvýšil znovu Tovtík po dlouhé přihrávce Hofmana na 2:0. O chvíli později byl vyloučen Fogl, soupeř Ponkeho rozchytal. V 10. min. ve vlastním oslabení zafungovala opět spolupráce Hofman – Tovtík, který svým hattrickovým gólem upravil na 3:0. V 11. min. byl do konce utkání za protesty vyloučen hostující Dudadík. V úvodu 15. min. byl vyloučen Fogl, při oslabení koncentrovaná obrana domácích v čele s Ponkem soupeři nic nedovolila.

Ve druhém dějství nejprve Rangers přestáli bez pohromy zbytek trestu a ve 2. min. gólově udeřil krásnou střelou nad levé rameno Juráčka Resl, když mu po vyhraném buly nahrál Kania – 4:0. V 7. min. byl trestán nedovolený zákrok J. Matyáše a přesně po minutě pozorní rozhodčí vyloučili domácího Raila. V 15. min. chyboval brankář Juráček a pro Raila nebyl problém trefit opuštěnou branku – 5:0.

Ve 3. třetině již žádná branka nepadla ani při vyloučeních Resla a Dolečka v 5. min. a Borůvky o dvě min. déle. Domácí chytrou hrou hosty k vážnějším akcím nepustili a co prošlo na branku, vychytal spolehlivý Ponke. Rangers získali další důležité tři body .
Branky: Tovtík 3, Resl a Rail

Petr Hofman, hrající trenér NA Rangers: „Doháníme bodové manko, které jsme nabrali v průběhu sezony vinou zranění a jsem rád, že se nám naše jarní stíhací jízda daří. Věřím, že v kompletní sestavě máme na to, abychom tuto náročnou soutěž vyhráli.“

Sestava NA Rangers: Ponke (Gütler) – Hofman, Fogl, Borůvka, Werner (pouze 2. zápas) – Rail, Tovtík, Salnický, Kubeček (oba pouze 1. zápas), Hajník (pouze 2. zápas), Kania, Resl. (jk)

20.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.