Hronovští hokejbalisté smázli extraligovou Plzeň

Hradec Králové, Hronov– V hradeckém azylu hokejbalisté NA Rangers Hronov získali v Českém poháru skalp extraligové Plzně.Hattrickem se blýskli Tovtík s Hudečkem, Ponke vychytal nulu.

24.2.2011

Na rozborce extraligového účastníka z Plzně se hattrickem podíleli Hudeček (v bílém) s Tovtíkem. Foto: Jiří Mach

NA Rangers Hronov – HBC Plzeň 10:0 (4:0, 2:0, 4:0). Proti favoritovi, aspirantovi na přední extraligové příčky a několikanásobnému vítězi Extraligy nastoupili domácí v brance s Ponkem, v poli s Hartmanem a Hofmanem, chyběli Vlach, Lehečka, Resl a mladík Bittner. Hosté přicestovali s několika hráči B–týmu a bez hvězd, tým byl doplněn staršími dorostenci, s nimiž se počítá pro příští extraligovou sezonu.

Úvod patřil běhavějším hostům, když největší šanci si vypracovali v půli 4. min., Ponke ale vše vyřešil. V čase 8:00 byl vyloučen hostující Petr a po minutě a půl Kania našel Hudečka, který otevřel gólový účet – 1:0. V 11. min. se do šance dostal domácí Rail, na Větrovského nevyzrál. To se ale vzápětí podařilo kapitánu Kaniovi – 2:0. Po necelé minutě si míček vyměnili Hartman s Janovským, ten vyslal kolmici na Tovtíka, jenž se nemýlil – 3:0. V půli 14. min. byl poslán na trestnou lavici plzeňský Pešír a v úvodu 15. min. jej poslal zpět do hry Hudeček – 4:0.

O přestávce bylo na hostující střídačce rušno, zatímco se domácí v poklidu odebrali do vytopené šatny. Po návratu z ní už ve 2. min. střílel Hudeček, míček se dostal k Hofmanovi, který ranou po zemi využil odrazu od hokejky Větrovského – 5:0. V úvodu 4. min. nešťastně zasáhl domácí Malík vysokou holí soupeře, krvavě jej zranil a následoval dvojitý trest. Hosté se mohli dostat do hry, ale nestalo se. V začínající 11. min. domácí kanonýr Tovtík dostal přihrávku od Raila a stanovil skóre po dvou třetinách na 6:0.

Ve třetí třetině domácí pokračovali ve své hře a skóre ještě navyšovali. Ve 2. min. Hartman našel Hajníka, který se s přehledem prosadil – 7:0. Hajník se trefil také o tři minuty později a posunul skóre na 8:0. Na konci 8. min. Kania našel Tovtíka, který dovršil hattrick – 9:0. O konečný gólový rezultát se postaral ve 12. min. Hudeček po nahrávce centra Kanii – 10:0.

Jaroslav Krulich, vedoucí mužstva NA Rangers Hronov: „V zápase s extraligistou neměl být podle papírových předpokladů Hronov pro Plzeň nepřekonatelným soupeřem. V samotném zápase domácí Jezdci tuto teorii dokonale postavili na hlavu a po výborném taktickém kolektivním výkonu se postarali o senzaci a po zásluze zvítězili. Navíc takovým brankovým rozdílem. V utkání se třemi brankami zaskvěli Tovtík s Hudečkem a brankář Ponke, který vychytal čisté konto. Pochvalu však zaslouží celý tým, byl jsem mile překvapen předvedeným výkonem, vždyť k tomuto utkání jsme nastoupili prakticky bez tréninku. Jsem zvědav, koho nám los přiřkne v dalším kole ČP, jistě půjde znovu o atraktivního soupeře.“

Branky: Tovtík a Hudeček 3, Hajník 2, Kania a Hofman.

Sestava NA Rangers Hronov: Ponke – Malík, Fogl – Borůvka, Hartman – Hudeček, Kania, Hajník – Tovtík, Janovský, Hofman – Rail, Srba.

Další výsledky 4. kola ČP: TJ Kovo Praha – HBC Pento Most 3:2; TJ ACS Malenovice SV – HBT Vlašim 1:2; HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B – HBC ALPIQ Kladno 1:12; HBC Třinec – Hradec Kr. 1988 1:2 PP; SHC Opava – SK Testa OEZ Letohrad 2:1 SN; SK Ďáblové Praha – TJ Snack Dobřany 1:2. (jk)

24.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Houby. Ilustrační foto.

Houbaři riskují zdraví. Vstupují do lesů, kam je zakázán vstup

Pády už tlumí nová odpružená podlaha

Po sestupu mohl být start do sezony sebevědomější

Náchodsko - Po sestupu z nejvyšší soutěže se kuželkáři Červeného Kostelce představili v prvním druholigovém zápase v Přelouči, kde hraje své domácí zápasy Sadská. Novou sezonu začínají třetiligoví náchodští muži tradičně doma a nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy na „rozjezd“ nového ročníku přivítali pražskou Konstruktivu.