Největšími globálními hvězdami zde byli „iron lady" Katinka Hosszu z Maďarska a Kosuke Hagino z Japonska – nejlepší plavec světa za rok 2014.

Mezi vítěze se zapsali také čtyři plavci z České republiky. Kromě Lucie Svěcené na 100 m motýlek, Jana Šefla na poloviční trati a Tomáše Havránka na 200 m motýlek také plavec Delfínu Náchod Pavel Janeček.

Ten vyhrál nedělní krátkou polohovku na 200m za 2:02,74 o půl sekundy před Norem Jakobssonem.

Na 200m motýl se v závěrečném dohmatu dostal před motýlkářského specialistu v barvách české reprezentace Jan Šefla a vybojoval bronz v osobním rekordu poprvé pod 2 minuty na 50m bazénu – 1:58,97. Jedná se o kvalitní čas, který by na nedávném ME v Londýně odpovídal cca 20. pozici, 1,3 sekundy za českým rekordem.

Třetí cenný kov získal Janeček na 200m znak časem 2:07,00, když nedokázal zopakovat svůj druhý čas z rozplaveb za Japoncem Kosukem Hagino.

Bohužel jeho nejsilnější trať na 400m polohový způsob v programu mítinku nebyla zařazena.

Dalším Janečkovým startem bude 4. kolo Českého poháru v Praze na Podolí. (pj)