Jaroměř poznala nevyzpytatelnost volejbalu

Náchodsko – Z ligových volejbalových zástupců se do víru mistrovských klání zapojily o víkendu jen prvoligové ženy Jaroměře bojující o záchranu, poslední dvojkolo měly na programu také Krajské přebory mužů a žen první třídy.Vítězky ženského krajského přeboru z Hronova si na závěr soutěže zahrály v Hradci Králové dvě pětisetové bitvy s vítězným koncem.

15.3.2011

Muži Červeného Kostelce se v duelu s Bílou Třemešnou snaží všemi možnými dostupnými způsoby udržet míč ve hře. Foto: Jiří Mach

I. liga žen, sk. o záchranu

SK p.e.m.a. Opava – TJ Jiskra Jaroměř 0:3 (19, 23, 16) a 1:3 (20, 25, -24, 14). Poslední vystoupení jaroměřských volejbalistek v letošním ročníku 1. ligy žen bylo důstojné a celkový výsledek obou zápasů na palubovce Opavy nebyl co do průběhu tak jednoznačný ve prospěch domácích.

Úvodní dva sety prvního klání byly až do posledních třetin v režii hostující Jaroměře. Stav 21:17 v prvním setu a 21:15 v setu druhém nedokázaly Jaroměřačky zúročit na zisk jednotlivých sad a domácí, v čele se zkušenou vynikající nahrávačkou a výbornou hrou v poli, využily bezzubého útoku hostí a též jejich chyb při několikrát nevydařeném riskovaném podání. Ve třetím setu vzdorovala Jaroměř jen do druhého technického time–outu za stavu 15:16. Po několika dalších jednobodových výměnách přišla série šesti bodů Opavy a bylo „vymalováno“.

Poučení z předešlého zápasu si jaroměřská družina opět nevzala k srdci a předvedla, co všechno se dá prohrát. V prvním setu promarnily vedení 17:14 a odevzdaly set až do stavu 20:25. V setu druhém se již v koncovce o lavičku Jaroměře pokoušely mrákoty a to, že se dá projet stav 21:15, bylo přičítáno zbytečné nervozitě. Ve třetí sadě se situace obrátila. Domácí volejbalistky si udržovaly mírné vedení a v koncovce ujely až na 24:21. Jaroměř odvrátila tvrdým útokem kapitánky Paulusové matchball hostí a „jedovatým“ podáním nahrávačky Cejnarové získala čtyři kýžené body za sebou . Že by výhra třetího setu 26:24 Jaroměř „nakopla“, se nedalo říct, a tak poslední set dopadl pro Východočešky tak, jako většina rozhodujících v utkáních této závěrečné části soutěže.

Další výsledky: Uherské Hradiště – Bedřichov 3:0 a 3:0, Břeclav – FTVS Praha 3:1 a 3:1.

KP I. třídy – muži

TJ Červený Kostelec A – TJ Sokol Bílá Třemešná A 2:3 (-22, 23, -17, 21, -12) a 2:3 (24, -21, 16, -21, -18). Dva pětisetové thrillery byly k vidění při návštěvě mužského volejbalu v Červeném Kostelci.

Úvodní dva sety prvního utkání se rozhodovaly až v samotné koncovce, zatímco v prvním měli více štěstí hosté, ve druhém domácí volejbalisté. Ti však ve třetí sadě zcela zaspali a Bílá Třemešná šla do vedení 2:1 na sety. Kostelec však zabral, čtvrtou sadu vyhrál a vynutil si zkrácenou hru. V té ale tahali za delší konec provazu hosté, kteří tak zvítězili 3:2.

Druhé utkání nabídlo podobný scénář s tím rozdílem, že první sadu vyhráli domácí. Ve druhé se ale radovali volejbalisté Bílé Třemešné. Ve třetím setu domácí přeřadili na vyšší stupeň a po zisku sady se ujali vedení 2:1 na sety. Čtvrté pokračování však zvládli lépe hosté a šlo se opět do tiebreaku. Ten nabídl dramatický boj o každý míč, opět ale se šťastnějším koncem pro hostující hráče.

TJ Jičín A – TJ Jiskra Jaroměř A 1:3 (-23, 22, -19, -21) a 2:3 (23, -18, -13, 17, -10). Slušná volejbalová bitva byla k vidění také v Jičíně. Úvodní set prvního utkání pro sebe rozhodla v koncovce Jaroměř, ve druhé se však štěstí usmálo na domácí Jičín. Další dva sety ale už patřily volejbalistům Jaroměře, kteří tak získali první utkání poměrem 3:1.

Vstup do druhého utkání měli lepší domácí, kteří koncovku první sady rozhodli pro sebe. Další dva sety však spadly do klína Jaroměři a vypadalo to na rychlý konec. Jenže domácí se vzpamatovali a brzy srovnali na 2:2 na sety. Zkrácená hra se ale hrála pod taktovkou Jaroměře, která tak uspěla i ve druhém zápase.

VK Hronov B – TJ Baník Vamberk A 1:3 (-15, 23, -22, -25) a 3:0 (24, 17, 14). První zápas se od začátku vyvíjel lépe pro hosty, kteří v prvním setu domácí volejbalisty z palubovky doslova spláchli. Ti se otřepali a v napínavé koncovce druhého setu vyrovnali na 1:1. Další dva sety rozhodovala koncovka, v níž měli více sil hosté.

Ve druhém utkání byla dramatická jen první sada, kterou pro sebe získal Hronov. Ten v dalších dvou setech využil psychické výhody a utkání v nejkratším možném čase ukončil.

Další výsledky: Černčice – Dvůr Králové 1:3 a 3:0, Slavia HK B – Janské Lázně (19. 3.).

KP I. třídy – ženy

TJ Sokol Hradec Králové A – VK Hronov B 2:3 a 2:3. Již jistý vítěz soutěže, hráčky hronovské rezervy, si neudělaly na závěr soutěže kaňku, i když to proti papírově slabšímu soupeři měly složité. Oba zápasy totiž dospěly až do zkrácené hry, ve které se ale v obou případech štěstí přiklonilo na hronovskou stranu.

VK Hronov – TJ Sokol Staré Město-Náchod 3:2 (-21, 13, 22, -19, 12) a 1:3 (-25, 21, -20, -20). Okresní derby nabídlo v obou utkáních pohlednou volejbalovou bitvu. Úvodní set prvního utkání pro sebe rozhodly hráčky Náchoda, další dva sety ale spadly do klína domácímu Hronovu. Výsledková houpačka však pokračovala, ve čtvrtém pokračování Staré Město srovnalo poměr setů a šlo se do zkrácené hry. V ní byly přesvědčivější domácí volejbalistky, které tak zvítězily 3:2 na sety.

Druhý duel nabídl ve všech setech hodně vyrovnaný volejbal, v tom prvním se rozhodovalo až v nervy drásající koncovce, tu zvládly lépe Náchoďačky. Hronov však ziskem druhé sady srovnal na 1:1 na sety a začínalo se znovu. Staré Město však další dva sety zvládlo lépe a utkání pro sebe rozhodlo v poměru 3:1.

Další výsledky: Orel jednota HK – TJ Loko Trutnov 3:0 a 0:3, Orel jednota Studenec u Horek – TJ Slavia Hradec Králové B 0:3 a 0:3. (hav, mr)