Jaroměř veze cennou výhru z Jičína, v Novém Městě se pálilo ostrými

Náchodsko – Krajská hokejová liga mužů pokračovala v neděli už svým 18. mistrovským kolem, v němž Náchod udolal tradičního rivala z Hronova a Jaroměř uspěla na horkém ledě v Jičíně. V krajské soutěži se dařilo také novoměstskému Spartaku, jenž po divokém průběhu přestřílel Lanškroun.

6.12.2016

Ilustrační fotoFoto: Václav Mašinda

KRAJSKÁ LIGA

Náchod – Hronov 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Domácí měli v derby pomalejší rozjezd, čehož hostující hokejisté dokázali využít. Na začátku 10. min. otevřel v početní výhodě skóre ex-náchodský Petr – 0:1. Vyrovnání přišlo rovněž při nestandardním počtu hráčů na ledě, když přesilovku Náchoda zužitkoval přesnou ranou v začátku 14. minuty Havrda – 1:1. O chvíli později však dostali Hronovští další početní výhodu, v ní se však neprosadili, ba co víc – inkasovali v ní. Na třetinových 2:1 upravoval Janoušek. „První třetina nám moc nevyšla. Sice jsme ji vyhráli 2:1, ale nedařilo se nám nasadit optimální tempo," říkal k první dvacetiminutovce manažer náchodského oddílu Ludvík Berger.

Vstup do druhého dějství se více povedl opět hostům z Hronova, kteří už v polovině 25. minuty srovnali skóre. Také druhou hronovskou branku měl na svědomí ex-náchodský hráč, tentokrát to byl Šejnoha – 2:2. Jásot na hronovské střídačce však ještě ani neutichl a o půl minuty později vrátil vedení na stranu krajského přeborníka Valášek – 3:2. Hosté ale v Náchodě v neděli předvedli, jakou mají sílu v početních výhodách. V polovině 34. minuty srovnal stav na 3:3 využitou přesilovkou Dostál. Hronov však nerozhodné skóre do konce třetiny neudržel, v polovině 38. minuty překlopil misky vah na náchodskou stranu opět Valášek – 4:3.

Nástup do třetí třetiny si Náchod tentokrát pohlídal a naopak sám udeřil. Časomíra popoběhla jen 46 vteřin, když ji zastavil pátým gólem Havrda – 5:3. Hronov však rychle přispěchal s odpovědí, v polovině 42. minuty vrátil jiskru do zápasu Podzimek – 5:4. Ve zbytku utkání už branka nepadla, a tak Náchod udolal Hronov těsně 5:4.

„Hronov je pro nás z těch nepříjemných soupeřů, protože hraje trochu jiný hokej než ostatní. U nás hodně vsázel na brejky a přesilové hry, které hraje velmi dobře," dodal k zápasu manažer HC Náchod.

Jičín – Jaroměř 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)
Jičín je zvlášť v domácím prostředí hodně nebezpečný, a to dokázal hned v úvodu souboje s Jaroměří. Běžela teprve 3. minuta, když se prosadil domácí Nový – 1:0. Jaroměř se však nenechala rozhodit a pomohli ji k tomu i domácí. V polovině 5. min. se nechal vyloučit jičínský Chaloupka a pár vteřin před jeho návratem se trefil Lemberk – 1:1. V končící 10. minutě se domácí opět provinili proti pravidlům, tentokrát ale Jaroměř netrestala. Trestala však o chvíli později přesnou střelou Krause – 1:2.

Jaroměřský Krause uzavřel účet prvního dějství a zároveň otevřel účet toho druhého, když v končící 26. minutě posunul skóre už na 1:3. A Jaroměř do svého soupeře dál tepala, ještě před koncem první poloviny zápasu upravoval na 1:4 Čtvrtečka. V čase 36:38 však putovali na lavici hanby hostující Souček s Kukalem a Jaroměř čekalo dlouhé dvojnásobné oslabení. Minutu a půl se hosté bránili statečně, ale 33 vteřin před návratem obou hříšníků trestal Vajsejtl – 2:4. Ještě v téže minutě ale vrátil Jaroměř na koně pátým gólem Hlavnička – 2:5.

Ve třetím dějství začala velká stíhací jízda Jičína. Nejprve v polovině 44. minuty snižoval na 3:5 Weiss, aby o čtyři minuty později upravoval na rozdíl jediné trefy Žďárský – 4:5. V závěru utkání museli hosté přežít několik oslabení, půl minuty před koncem ale pečetil jaroměřské vítězství trefou na 4:6 Kocián.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

Nové Město nad Metují – Lanškroun 9:6 (1:1, 5:1, 3:4)
V Novém Městě nad Metují se v neděli hrálo hodně divoké utkání, byť tomu začátek vůbec nenasvědčoval.

V polovině 10. minuty se nechal vyloučit hostující Štěpánek, jenže Spartak nejenže početní výhodu nevyužil, naopak v ní z hole Nastoupila inkasoval – 0:1. Spartakovci však odpověděli o chvíli později stejnou mincí. Při trestu domácího Hajníka vyrovnal na třetinových 1:1 jeho spoluhráč Vlček.

Ve druhém dějství už domácí začínali získávat pevnější půdu pod nohama. Do vedení je poslal v polovině 22. minuty Kozák a na dvoubrankový rozdíl posunul skóre Hajník – 3:1. Čtvrtou branku přidali domácí v početní výhodě zásluhou Chmelaře a v téže minutě zvyšoval už na 5:1 Praus. V polovině 39. minuty sice hostující Poles snížil na 5:2, jenže o 21 vteřin později uzavřel účet plodné druhé části Reichmann – 6:2.

Také třetí třetina nabídla slušné gólové hody. Sedmý gól domácího Spartaku přišel už ve 43. minutě při přesilové hře z hole Prause. Domácí však s pětigólovým náskokem v zádech polevili a málem se jim to nevyplatilo. Lanškroun totiž dvěma slepenými Polese a Sedláka snížil na 7:4. Spartak ale opět nahodil motory a Vlčkem odskočil na 8:4. Vzápětí sice hosté opět snížili, jenže Vlčkova trefa v oslabení dodala domácím definitivně klid – 9:5. Lanškroun sice ještě v poslední minutě korigoval na konečných 9:6, na bodový zisk domácího Spartaku to však už žádný vliv nemělo. (mr)

6.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.