II. LIGA MUŽŮ, SKUPINA B

VK Hronov - VK Choceň 0:3 (-16, -17, -22) a 0:3 (-22, -18, -14). Hronovská základní sestava nastoupila proti favoritovi až s přílišným respektem, takže v pohodě hrající hosté první set rychle ukončili 0:1. I v druhém dějství diktovali tempo Choceňští, kteří svým servisem působili v řadách Hronova velké problémy a naopak sami vytvářeli po připravených akcích z domácích blokařů statisty 0:2. Až třetí sada připomínala částečně souboj rovného s rovným. Peldovo plachtící podání působilo choceňské přihrávce problémy, takže rozdíl ve skóre nebyl tak dramatický jako v úvodních dvou setech 0:3. Po utkání ukončil svoji činnost u hronovského družstva pro velké pracovní i sportovní vytížení trenér Kučera.

Hronováky nepochopitelně rozhodil sporný výrok rozhodčího při druhém míči první sady odvety a na svoji nekoncentrovanost dále dopláceli. Až při skóre 18:24 přišlo několik chyb Chocně a skóre tak doznalo výrazné korekce 0:1. V druhé sadě pro změnu domácí dokázali se soupeřem držet v úvodu krok, aby ve střední pasáži začali opět ztrácet. Konečné účtování tak bylo horší než v setu prvním 0:2. Ani přes změny v sestavě se kolo dějin ve třetím setu neotočilo. Stejná písnička znamenala ještě vyrovnaný duel do prvního technického oddechu, aby následoval další nápor hostů, kteří postupem času rozebrali hronovskou obranu a skóre nabralo drtivých rozměrů 0:3.

Další výsledky 7. a 8. kola: Ústí nad Orlicí - Zruč nad Sázavou 3:1 a 3:0, Hrotovice - Žďár nad Sázavou 3:0 a 3:2, Litomyšl - Střelice 0:3 a 3:1, Malšovice - Znojmo 3:0 a 3:1.

II. LIGA ŽEN, SKUPINA B

VK Hronov - SK Hlincovka 3:0 (21, 18, 16) a 3:2 (-21, 22, -16, 22, 9). Na úvod se do soupeře pustila skákaným podáním domácí Hornová, jenže o náskok Hronov brzy přišel. Pak ovšem při servisu Ševců domácí hráčky zabraly a skóre otočily ve svůj prospěch. Hronovský „toporný" výkon udržoval soupeře dále ve hře, závěr však domácí zvládly 1:0. V úvodu druhého setu těžily hostující hráčky z hronovských nepřesností. Zlepšený domácí blok a servis znamenaly obrat na 14:11 a zápas se definitivně lámal. Zbytek setu už se odehrál v hronovské režii 2:0. Po vyrovnaném úvodu třetí sady se podařilo Hronovu odskočit na 8:6. Nápor domácích děvčat zesílil a rozborka soupeře pokračovala (16:9). Krize domácí přihrávky znamenala snížení na 17:12, ale v závěru již excelovaly Hronovačky 3:0.

Do odvety šla obměněná domácí sestava a nezačala nejlépe (0:5 a 1:8). Další houpačka ve skóre znamenala vyrovnání na 13:13. Hronov nepolevil a odskočil na 20:17. Hlincovka se však nevzdala a k obratu v konci setu jí pomohl i sporný výrok sudích 0:1. Domácí nápor v druhé sadě brzdil neuvěřitelný počet zkažených podání. Přestože jich Hronovačky vyprodukovaly 11(!), v dramatické koncovce dokázaly nakonec setový stav vyrovnat 1:1. V dalším dějství se v úvodu hrálo vyrovnaně, aby následovaly neuvěřitelné zvraty. Nejprve Hronov vedl 13:11, následně Hlincovka otočila na 14:16. Domácí ještě dokázaly srovnat na 16:16, jenže přihrávačský kolaps znamenal ztrátu setu 1:2! Do boje se vrátila hronovská ranní základní sestava a vypadalo to, že bude lépe. Jenže podání soupeřek působilo v hronovských řadách paniku, a tak se vše rychle měnilo (5:9, 6:11). Hronov ale nekapituloval. Po tahanicích uprostřed sady vyšel závěr lépe domácím a šlo se do tie-breaku 2:2. V něm už se prosadila kvalita hronovské hry. Vyrovnané skóre vydrželo jen do stavu 2:2, potom se již Hronov od svého soupeře odpoutal, dokráčel i ke druhé výhře a udržení vedoucí příčky v tabulce 3:2.

SK Rubena Náchod - Slavia HK 1:3 (21, -23, -28, -19) a 1:3 (-16, 11, -25, -17). V celém prvním utkání dokázaly domácí volejbalistky držet s favoritem krok a rozhodovaly jen maličkosti. V první sadě se štěstí přiklonilo na stranu domácích, další dva sety se rozhodovaly až v dramatických koncovkách, v nichž se nakonec v obou případech radovaly hradecké Slávistky. Zvlášť dlouhá třetí sada vzala domácím hráčkám vítr z plachet a ve čtvrtém pokračování už nekladly tak velký odpor.

Také odpolední utkání zlomil třetí set. V prvním si totiž poměrně snadno dokráčel k jeho zisku Hradec, v tom druhém však Rubena soupeře doslova spláchla. Dlouhý boj v koncovce třetího setu přinesl vítězství hostujícím hráčkám, které v dalším pokračování už neměly moc práce a utkání dovedly do vítězného konce.

Další výsledky 7. a 8. kola: Bohemians Praha Žižkov I B 3:0 a 3:0, Stavební fakulta Praha Pardubice 3:0 a 3:1, Havlíčkův Brod Mladá Boleslav 3:0 a 3:2.

KP I. TŘÍDY MUŽŮ

Výsledky 7. a 8. kola: SCM Slavia HK - Janské Lázně 0:3 a 1:3, Černčice - Vamberk 1:3 a 2:3, Č. Kostelec - Jičín 3:1 a 1:3, Dvůr Krá. - Slavia HK B 3:2 a 1:3, Bílá Třemešná - Hronov B 3:0 a 3:0.

KP I. TŘÍDY ŽEN

Výsledky 7. a 8. kola: Jaroměř - Trutnov 0:3 a 2:3, St. Město-NA - Vamberk 3:1 a 3:0, Č. Kostelec - Jičín 3:2 a 0:3, Sokol HK - Slavia HK B 3:2 a 0:3, Orel HK - Hronov B 1:3 a 3:1.

I. LIGA JUNIOREK, SKUPINA D

Výsledky 5. a 6. kola: Č. Kostelec - Náchod 3:0 a 3:0, Slavia HK - Pardubice 1:3 a 1:3, Slavia HK B - Třebechovice 3:0 a 3:1. (ma, mr)