Kolštejnský okruh jezdcům z okresu sedí

Branná, Náchodsko – Ve vynikajícím světle se představili regionální závodníci na Kolštejnském okruhu, kde se jel další podnik Mistrovství České republiky historických motocyklů.

18.9.2010

Věnce za vítězství a druhé místo si z Branné odvezl velkopoříčský jezdec Vladimír Svoboda. Foto: Archiv závodníka

Další věnec si z Branné přivezl do své sbírky Martin Holanec ze Slavětína, který skončil třetí v Kategorii S GP přes 250 ccm 1968-1978. Hned ve dvou kategoriích se představil Jindřich Borůvka z České Skalice. Zatímco v Kategorii T skončil hned za nejlepší desítkou, v „céčku“ nakonec cílový prapor neviděl. Neklasifikován byl v Kategorii T hustířanský závodník Stanislav Doutlík.

V Kategorii L nezradilo Minarelli Václava Holáska z Rasošek, který nestačil pouze na vítězného Vladimíra Heidese. Věnec za druhé místo si z Branné odváží také velkopoříčský matador Vladimír Svoboda. Jeho ESO 500 OHV tentokrát v Kategorii K nestávkovalo a připravilo zkušenému závodníkovi další vynikající úspěch. Skvostný víkend pak korunoval Vladimír Svoboda ještě vítězstvím v Kategorii E.

Nejrychlejší kolo sice zajel v kategorii H Jiří Vejroch z Jasenné, v pravidelnosti to ale bylo horší a uzavíral první desítku výsledkové listiny. Ještě hůře dopadli ve stejné kategorii Petr Bek z Rasošek a Karel Škoda z Jaroměře. Prvně jmenovaný skončil patnáctý, druhý pak osmnáctý. Největší regionální zastoupení měla Kategorie U, kde se z nejrychlejšího kola mohl radovat Petr Krsek ze Zvole. V pravidelnosti dopadl ale hodně podobně jako Jiří Vejroch. Podstatně lépe dopadl v závodě pravidelnosti Josef Binar z Vlkova, jemuž jen těsně unikly stupně vítězů. Hned za ním dojel Marian Walter, sedmý pak byl již zmiňovaný Petr Krsek a desátý Petr Bek z Rasošek. Závod vůbec nevyšel sedmnáctému Michalu Bekovi z Rasošek a osmnáctému Petrovi Šupíkovi z Jaroměře.

Husarský kousek se povedl v Kategorii V Jiřímu Serbouskovi z Velkého Třebešova. Ten kromě toho, že zajel nejrychlejší čas, dokázal jet i ve třech měřených kolech neuvěřitelně pravidelně (2. kolo: 1:09,329; 8. kolo: 1:09,203; 10. kolo: 1:09,328). Daleko za svými zády pak nechal i okresní spolubojovníky, šestnáctého Jana Jirsáka a sedmnáctého Mariana Waltera z Náchoda. Věnec za třetí místo z Kategorie R si přiváží do Jaroměře Pavel Škoda, Jiří Vejroch z Jasenné se musel spokojit se čtvrtým místem a nejrychlejším kolem.

18.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Už je jasno. Česká Skalice si na podzim zahraje I. B třídu

Při samotném zadržení u obou podnikavců celníci našli a zabavili 17 tisíc nekolkovaných cigaret různých značek a 14,5 kg tabáku.

Ucho se utrhlo, tabáková pšenka přestala podloudníkům kvést

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.

Kačenka, smrž, ucháč i májovka. Z lesa už s prázdnou neodejdete

Náchodsko - Letošní počasí je zatím ideální k růstu hub. Dubnový déšť vystřídalo květnové slunce a v lesních porostech vystrkují kloboučky kačenky české, čirůvky májovky, různé druhy smržů i málo známé a opomíjené řasnatky. Neznáte je? Poradí vám mykologové.

Pamětní desky připomínají Jaromíra Johna a Theodora Böhma

Nové Město nad Metují - V sobotu se v Hotelu Rajská zahrada konalo slavnostní odhalování dvou pamětních desek.

Police se prostřílela k postupu. Černíkovice si odvezly tucet gólů

Náchodsko - Krajské fotbalové soutěže dospělých nabídly o víkendu hned dvě okresní derby.