Krčínské házenkářky vyhrály pohárové finále

Krčín – Národní házenkářky Krčína se staly vítězkami finálového turnaje Českého poháru. Toho se zúčastnily první čtyři celky prvoligové tabulky – Dobruška, Tymákov, Přeštice a Krčín.

10.4.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Krčín – Dobruška 21:19 (10:7). Začátek utkání byl vyrovnaný a branky padaly na obou stranách až do 9. minuty. Od té doby krčínská děvčata soupeře přehrávala a výborně hrající obrana inkasovala za první poločas pouze 7 branek.  Vstup do druhého poločasu byl ze strany Krčína doslova raketový a ve 12. min. to bylo 18:11. Od této chvíle Krčín trefoval pouze brankovou konstrukci, což mělo za následek snížení náskoku na 2 branky. Střelecky se v utkání zaskvěla devítigólová Lucie Hamanová.

Krčín – Tymákov 17:17 (8:7). Hra v první půli byla naprosto vyrovnaná, žádný ze soupeřů si nedokázal vytvořit větší náskok, proto i první poločas skončil 8:7. I ve druhé části bylo utkání vyrovnané, a to až do 14. minuty (12:12). V dalších deseti minutách však Tymákov odskočil na 16:13, ale Krčínu patřil závěr, v němž srovnal na konečných 17:17.

Krčín – Přeštice 14:13 (9:7). Úvod zápasu se Krčínu nepovedl, když v 6. min. prohrával 0:3. Postupem času se však dostal do hry a ještě do poločasu dokázal skóre otočit. Na začátku druhého poločasu Krčín dvakrát skóroval, ale soupeřky také, takže ve 14. minutě byl stav 11:9. Dalších jedenáct minut nepadla branka ani na jedné straně. V závěru utkání Krčín odskočil na tři branky, což se ukázalo jako klíčové.
Tímto vítězstvím Krčín pečetil celkové prvenství ve finále Českého poháru.
„Je nutné poděkovat všem hráčkám za skutečně skvělý výkon, který ve finále předvedly. Jako trenér jsem pyšný na své holky, které se nezalekly těžkých soupeřů a dokázaly s nimi držet krok i ve vypjatých chvílích," říkal po historickém pohárovém úspěchu šťastný trenér Jiří Fišer.
Sestava a branky Krčína: Dušková, Kočová – Nejmanová, Štefková, Macková, Chrastilová, Žižková, Pavlíková – Zimlová (2, 5, 4), Titlová (5, 6, 4), Hamanová (9, 2, 1), Fišerová (5, 4, 4), Kotlářová (0, 0, 1), Rydlová. Trenér: Jiří Fišer, asistent trenéra: Kamil Zimla a vedoucí družstva: Veronika Poláčková.
Další výsledky finále ČP: Přeštice – Tymákov 16:16, Dobruška – Přeštice 20:13, Tymákov – Dobruška 26:21. (vz, mr)

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.