Náchod - Do nové sezóny vstoupila o víkendu ligová házenkářská mužstva mužů i mladšího dorostu.

12.9.2017

Ilustrační fotoFoto: Archiv

I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod – 1.HK Dvůr Králové 27:19

Ani jeden z celků nebyl v úvodním zápase nové sezóny v nejsilnějším složení, jenže zatímco na domácí straně se to až tolik neprojevilo, na straně Dvora byly tyto absence fatální.

Po oboustranně opatrnějším úvodu se dostali rychleji do provozní teploty domácí házenkáři, kteří si pomalu začali budovat mírný náskok. „Od začátku jsme sice vedli, ale výrazněji jsme se soupeři utrhli až na konci poločasu,“ zmínil klíčový moment zápasu domácí trenér Jaromír Bílý.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Domácí házenkáři si udržovali dostatečný odstup a nepřipustili žádné komplikace. Utkání tak nakonec dovedli v exhibičním tempu k výraznému vítězství. „Derby se Dvorem bývají vyhecovaná, známe se velmi dobře, ale tentokrát to proběhlo v klidu. Mohlo to být i díky tomu, že ten rozdíl ve skóre byl brzy docela výrazný, být to o gól, mohlo se to vyhecovat,“ myslí si náchodský trenér.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Cvejn, Hejzlar 2, Tyler, Kosinka 6, Hlaváček 1, Metelka 5, Vaněk 2, Černý, Padevět, Lojda, Klesl, Freiberg 5, Vítek 3, Samek 3. Rozhodčí: Brůna, Skružný. ŽK: 1:3. Vyloučení: 6x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 4:4. Diváci: 120. Poločas: 12:7.

Další výsledky 1. kola: Hustopeče – Chodov 27:31, Vršovice – Litovel 22:29, Jičín – Bystřice pod Hostýnem 21:24.

II. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod B – TJ AŠ Mladá Boleslav 29:28

Fakta – sestava a branky Náchoda: Cvejn I, Hejzlar 1, Tyler 2, Cvejn II 7, Šmejkal, Metelka 1, Manych 3, Pozděna, Lojda 3, Štajnrt 1, Jakoubek 1, Vaněk 9, Kaválek, Vodák 1. Rozhodčí: Brůna, Skružný. ŽK: 3:2. Vyloučení: 1x 2 min: 5x 2 min. Sedmičky: 2:3. Poločas: 12:15.

Další výsledky 1. kola: Louny – Ústí nad Labem 35:27, Úvaly – Liberec 23:31, Pardubice – Slavia Praha 30:30, Lovosice – Dukla Praha B 37:32.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – Házená Mělník 34:14

Fakta – sestava a branky Náchoda: Katuš, Novohradský 2, Zetek 3, Pitřinec 2, J. Fišer 4, Pavlík 2, D. Fišer 2, Lipovský 6, Joudal 1, Komárek 12, Krčál. Rozhodčí: Brůna, Skružný. ŽK: 3:2. Vyloučení: 5x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky 1:3. Poločas: 17:5.

Další výsledky 1. kola: Šťáhlavy – L. Vršovice 38:22, Louny – Ústí nad Labem 30:22, Úvaly – Třeboň 34:28, S. Vršovice – Havlíčkův Brod 39:27.