VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Licenční poplatky budou opět aktuální téma

Náchod – Finance se staly nejdelším a pochopitelně i nejdiskutovanějším tématem páteční konference Okresního volejbalového svazu Náchod (OVS), na níž došlo jako každoročně také k ocenění jubilantů.

28.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

V úvodu celého programu proběhla tradiční volba mandátové a návrhové komise, po ní si vzal slovo předseda OVS Náchod Martin Houštěk, aby přítomným zástupcům oddílů přednesl výroční zprávu za rok 2010. Ta se ani letos příliš nelišila od těch z let předchozích, v níž předseda znovu vzpomněl velkou regionální volejbalovou základnu. „Do letošního ročníku okresních volejbalových soutěží se přihlásilo čtyřicet dospělých týmů a šest mládežnických, což snad vyjma Prahy a Brna nemá v republice obdoby,“ opřel fakta o čísla předseda OVS Náchod. Vzápětí ale dodal, že funkcionáři nesmějí usnout na vavřínech, neboť poměrně široká základna se trochu bortí na mužské straně, kde je o tento sport menší zájem než v minulosti. I z tohoto důvodu vyzval předseda OVS oddíly k větší snaze o zakládání mládežnických družstev, pro motivaci nabídl ze svazové strany finanční prostředky pro práci s volejbalovým potěrem.

Martin Houštěk ve své výroční zprávě rovněž neopominul zmínit velmi dobré účinkování regionálních zástupců v ligových soutěžích. „Ženy Jaroměře důstojně působí v I. lize, ženy Rubeny vloni postoupily do II. ligy a dnes to vypadá, že by se mohly zachránit. Se záchranou bojují také druholigoví muži Hronova. V druhé nejvyšší soutěži rovněž úspěšně vystupují juniorky Náchoda a Červeného Kostelce,“ vzpomněl předseda OVS Náchod ligové regionální zástupce.

Letos ocenění julanti
80 let – Zdeněk Streubel; 70 let – Jan Plichta; 65 let – Josef Merta, Jaroslav Rufer a Jiří Světlík; 60 let – Dagmar Mertlíková.

S nejčerstvějšími informacemi z dění v Českém volejbalovém svazu přispěchal místopředseda OVS Náchod Martin Burdych. Ten oddíly především upozornil na zjednodušení přestupů a registrace hráčů, obojí by mělo jít v dohledné době vyřídit elektronicky prostřednictvím portálu VISu na internetových stránkách Českého volejbalového svazu. Znovu se rovněž dostaly do popředí zájmu před několika lety zamítnuté licenční poplatky. „Ty by měly podle slibů nového vedení ČVS končit na krajích, odkud by se zpět vrátily do vašich oddílů,“ zmínil Martin Burdych hlavní změnu oproti původní pražské centralizaci všech vybraných finančních prostředků.

Tuto vizi potvrdil i přítomný zástupce Krajského volejbalového svazu Miroslav Charvát. Ten rovněž nastínil průběh připravovaných oslav 90. let volejbalu u nás, i trochu nerovné rozdělování financí do jednotlivých krajů. „Do krajů půjde z Českého volejbalového svazu 100 tisíc korun, tyto prostředky by měly být použity především na mládež,“ uvedl Charvát. To se ale příliš nelíbí zástupcům zdejšího OVS, kteří upozornili na to, že jsou kraje i okresy, kde se o volejbal prakticky nestarají a nyní by měly dostat stejný díl jako lokality, kde se odbíjené daří.

Miroslav Charvát a následně i Hana Kopecká, předsedkyně Okresního sdružení ČSTV, se pokusili zástupcům oddílů vysvětlit v poslední době hodně diskutovanou situaci kolem Sazky a s tím související financování celého sportu včetně volejbalu. Zprávy to nebyly vůbec optimistické a navíc sama Hana Kopecká přiznala, že byť by měla za několik týdnů hlasovat o budoucnosti ČSTV, zdaleka ještě nemá všechny důležité informace.

V závěru konference OVS si vzal znovu slovu jeho předseda Martin Houštěk, zástupcům přítomných oddílů poděkoval za účast a před rozloučením znovu apeloval na rozšiřování mládežnické základny ze strany klubů.

Autor: Michal Rojšl

28.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Ilustrační foto.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v srpnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení