VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Licenční poplatky i finance na pracoviště ČSTV prošly

Náchodsko - Licenční poplatky se jako bumerang opět vrátily na pořad jednání Okresního volejbalového svazu. Před lety byl výběr těchto prostředků zamítnut, protože měly být bez jasného určení odváděny do Prahy, nyní se ale po přesně dané trajektorii vrátí v plné výši přes kraj do okresního volejbalu.

27.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Kromě výběru licenčních poplatků od příštího soutěžního období 2012-2013, si zástupci jednotlivých okresních oddílů odhlasovali i poskytnutí částky z prostředků Okresního volejbalového svazu (OVS) na zajištění chodu okresního pracoviště ČSTV, které zajišťuje organizaci a průběh okresních volejbalových soutěží. Tyto dva důležité body se tak staly hlavními v páteční konferenci OVS Náchod.

V jejím úvodu si vzal slovo předseda OVS Náchod Martin Houštěk, jenž zdůraznil, že letošních okresních soutěží se účastní 42 týmů, což je o dva více, než tomu bylo v ročníku předchozím. „Málokterý okres je na tom podobně,“ dodal hrdě předseda. Ten ale opět nezapomněl zmínit úbytek mužských složek ve sportu nad vysokou sítí, i možnou cestu z tohoto začarovaného kruhu. Jedná se o projekt Barevného volejbalu vycházejícího z přehazované a určeného těm nejmenším adeptům tohoto sportu. Předseda OVS vzpomněl zároveň úspěšné tažení mládežnických celků náchodské Rubeny i Červeného Kostelce první ligou juniorek, vyzdvihl i počínání druholigových mužů Hronova a zmínil rovněž trojnásobné okresní zastoupení ve druhé lize žen.

Z klidných vod se ale rázem přesunul do těch kalných, kde jsou hlavním problémem finance. „Je bezpodmínečně nutné začít vybírat licenční poplatky kvůli předpokládaným změnám ve způsobu financování českého sportu,“ apeloval na přítomné zástupce oddílů Houštěk. Předseda OVS jim ale zároveň slíbil, že se prostředky odvedené prostřednictvím licenčních poplatků vrátí ze sta procent zpět do okresu Náchod a 30% z těchto odvedených financí bude vráceno oddílům po ukončení soutěžního ročníku.

Již tradičním bodem konference bývá odměnění jubilantů, a ani letošek nebyl výjimkou. Letos si pro pozornost od OVS přišli Stanislav Horák, Hana Kopecká, Jaroslav Šolín, Jiří Frýba a v zastoupení také Miloš Hencel.

V závěrečné diskusi místopředseda OVS Náchod Martin Burdych zmínil Mimořádnou valnou hromadu Českého volejbalového svazu. Nové stanovy Českého volejbalového svazu byly kvůli legislativním nedostatkům napadeny a tudíž je nutno do 60 dní svolat novou valnou hromadu. Ta by měla již opravené nové stanovy schvalovat. I kvůli tomu je na 14. března svolána mimořádná Valná hromada Krajského volejbalového svazu, kde by měla Náchodsko zastupovat pětice: Martin Houštěk, Jiří Kmoníček, Hana Kopecká, Jan Plichta a Martin Burdych.

Host konference, předseda Krajského volejbalového svazu Václav Nidrle, ve své řeči zdůraznil výhodnou možnost registrace mládeže na webovém portálu VIS a vyzdvihl i povedený projekt Barevného volejbalu. „Byl jsem se podívat na jednom turnaji v Kostelci nad Orlicí a neumíte si představit, jak mě zaplesalo srdce, když jsem tam viděl na tři stovky zapálených dětí,“ netajil radost Nidrle.

O závěrečnou tečku konference se postaral předseda OVS Náchod, který přítomným zástupcům poděkoval za účast a popřál jim hodně zdaru v osobním i sportovním životě.

Autor: Michal Rojšl

27.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Police nad Metují - Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM prof. Jan Pirk přiveze ve čtvrtek do Police nad Metují přednášku s názvem „Experimenty lékařů na sobě“.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení