Ligoví volejbalisté vyšli v úvodu jara naprázdno

Náchod - Po zimní přestávce pokračovaly o víkendu prvními jarními zápasy ligové volejbalové soutěže. Blízko měli k ziskům bodů jak muži Hronova, tak ženy Jaroměře, nakonec však stejně jako Zbečník vyšli naprázdno.

20.1.2009

Volejbal. Ilustrační foto.Foto: Petr Šimr

II. liga – muži:

VK Hronov – Spartak Vrchlabí 1:3 (-22, 23, -23, -23) a 1:3 (-22, 23, -23, -22). Hosté do utkání vstoupili kvalitním servisem, jenž páchal v řadách domácích nenapravitelné škody. Až po prvním technickém time – outu se začala hra vyrovnávat. Přes trvající hronovské problémy s přihrávkou se v závěru rozdíl zmenšil na tři body, ale dál už Hronov nedosáhl. O něco vyrovnanější byl úvod druhé sady. Poté se však hosté znovu opřeli o servis, Hronováci ale nesložili zbraně. Několik úspěšných bloků a zákroků v poli je přiblížilo na dosah soupeři. V závěrečném dramatu se štěstí přiklonilo na hronovskou stranu. Jako přes kopírák se odvíjelo i třetí dějství, Hronov ovšem znovu zabojoval a set opět dospěl do dramatické koncovky. V ní však dvě esa ukončila hronovské naděje ve třetím setu. Po dobrém vstupu do čtvrté sady šli Hronovští do koncovky za vedení 22:17. V té chvíli však hosté zabrali a snížili na dva body. Do té doby neomylní hronovští útočníci se přestali prosazovat. Domácí ještě rozdýchali vyrovnání na 22:22 a šli do jednobodového vedení, ale to bylo z jejich strany v prvním utkání vše.
Prakticky identická hronovská sestava vstoupila do druhého utkání. Vrchlabský vesměs plachtící servis pustošil domácí řady a hasil plamínek hronovské naděje. V koncovce však znovu domácí pozvedli prapor a náskok soupeře stahovali. Tento finiš nebyl bohužel úspěšný a vyústil v tříbodovou prohru. Ani začátek druhého setu domácí nezachytili. I v jeho dalším průběhu se zdálo, že hronovské akcie připomínají vývoj na světových finančních trzích. Šňůra domácích bloků a vrchlabských minel v útoku znamenaly vyrovnání na 18:18, což vyústilo ve zmrtvýchvstání Hronováků. Ti si v koncovce převahu již nenechali vzít. Bohužel tradiční „újezd“ hronovské přihrávky v úvodu třetí sady znamenal tradiční vedení Vrchlabí 3:8. Další průběh se změnil v mírnou výsledkovou houpačku, náhradní hronovská sestava pak dokázala soupeře přitáhnout na rozdíl dvou míčů, ale štěstí se ani tentokrát na bojující Hronov neusmálo. Čtvrtý set byl po dalších revolučních změnách v sestavě kopií všeho, co se událo v předchozím průběhu. Když byl na ukazateli skóre stav 10:17 a 11:18, domácí diváci si začali navlékat kabáty. Hronov svůj beznadějný boj znovu nevzdal, zabral v obraně a neuvěřitelně stáhl náskok na dva body. Víc už ovšem zkušení hosté nedovolili a dokráčeli k dvěma očekávaným, avšak perně vybojovaným vítězstvím.

II. liga – ženy:

Slavia Hradec Králové – Sokol Zbečník 3:0 (17, 12, 19) a 3:1 (20, 17, -18, 25). Zimní část 2. ligy ve volejbale žen nezahájily zbečnické hráčky dobře. Přesto, že soupeř nepatří k nejsilnějším a drží se ve středu tabulky, zbečnické ženy po špatném výkonu oba zápasy prohrály.
První zápas byl vůbec špatný, nefungovala hra v poli a příjem, a tak ve všech setech měly hradecké hráčky jasnou převahu po hodině hry dovedly zápas k výhře. Druhý zápas probíhal ve stejném duchu, první dva sety dopadly opět jasně ve prospěch Hradce. Teprve v dalším setu Zbečník trochu zabral a využil polevení hradeckých hráček k zisku setu. Největší boj a také nejlepší volejbal se odehrál ve čtvrtém setu, kde po vyrovnaném průběhu neproměnil Zbečník setbol a nakonec tím ztratil celý zápas.

Jiskra Jaroměř – SKP Ústí nad Labem 1:3 (23, -20, -18, -17) a 2:3 (-23, -19, 23, 23, -12). Dramatickou bitvu naopak sehrály hráčky Jaroměře. Úvodní set prvního utkání vyhrály v dramatické koncovce, poté však měl jejich výkon sestupnou tendenci a utkání ztratily v poměru 1:3 na sety.

Ve druhém utkání naopak jaroměřské ženy ztratily v koncovce úvodní dva sety, nesložily však zbraně a další dva sety naopak v koncovce patřily jim. Rozhodnutí tak musel přinést až rozhodující tie – break. V něm se opět obě družstva tahala o každý míč, v koncovce se však více štěstí usmálo na stranu severočeských hráček, které si tak odvezly z Jaroměře dvě cenné vítězství. (ma, lvl, mr)

20.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Držte si čepice, bude foukat. Na horách hrozí silná vichřice

10

Chystá se bič na soukromé lékaře

Radnice chce udržet provoz gynekologické ordinace, přispěje na ultrazvuk

Meziměstí - Zajistit co nejlepší lékařskou dostupnost pro občany svého města by mělo být cílem každé radnice. V Meziměstí tomu chtějí dopomoci i za cenu sáhnutí do městské pokladny.