Malé naděje bojovaly v severské kombinaci

Machov – Zdejší Borský klub lyžařů pořádal republikové kvalifikační závody v severské kombinaci nejmenších adeptů lyžování.

29.1.2010

Někteří závodníci v Machově své skoky co nejvíce natahovali, aby měli v běžecké stopě výhodnější pozici. Foto: Alexandr Nenjuk

Třicet dětí z Čech a Moravy závodilo na můstku K 7m a K 19m a tratích 1 a 2 km. Čtvrtina jmen ve startovním poli byla shodná se jmény, která se zde objevovala před 25 lety, což dokazuje, že jablka nepadají daleko od stromu.

V kategorii předžáků vyhrál Lukáš Kohlberger z Desné před Janem Šimkem a Martinem Sudkem z Lomnice. Od šestého do devátého místa se seřadili domácí závodníci v pořadí: Petr Šolc, Přemysl Adam, Štěpán Adam a Jan Šolc. Stejnou kategorii v děvčatech vyhrála s náskokem Bára Meierová z BKL Machov, když porazila i třetího z kategorie chlapců. Mezi dvanáctiletými a mladšími žačkami ovládly závod dívky z Desné. Vyhrála Zdena Pešatová před Kristýnou Bílou a Janou Mrákotovou. Mezi devíti a desetiletými žáky vyhrál Přemysl Jaček z Lomnice před oddílovým kolegou Martinem Čejchanem a Ladislavem Horáčkem z Harrachova. Vydařeným závodům kraloval při slavnostním vyhlašování výsledků sám Krakonoš.

Už zítra je na běžeckých tratích v Machově na programu Krajský pohárový závod pro všechny kategorie v běhu volnou technikou. Začátek závodu je v 10 hodin a nebude to jen krajský závod. Na startu se totiž objeví v posledním testu před odletem na ZOH ve Vancouveru naše kompletní ženská reprezentace, kterou doplní ostatní členky CZECH teamu, které na ZOH necestují. Nenechte si tuto příležitost ujít a přijďte povzbudit náš olympijský tým. To v Machově již dlouho nebylo. Zároveň pořadatelé zasílají omluvu turistům, neboť místní tratě budou od 9.30 do 12 hodin uzavřeny pro veřejnost. (dop)

29.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

TIP LIGA: V čele průběžného pořadí je trojlístek tipérů

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Mladí a nadaní mohou žádat o stipendium v Talentovém fondu Broumovska

Broumov - Talentový fond Broumovska obecně prospěšné společnosti Pro rozvoj Broumovska připravil pro mladé nadané uchazeče s vazbou na region v území CHKO Broumovsko otevřené grantové kolo na podporu získání zahraniční zkušenosti ve formě studia v zahraničí, odborné stáže nebo jiné zkušenosti z oboru umění či vědy ve školním roce 2017/2018. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2017.