Malé naděje bojovaly v severské kombinaci

Machov – Zdejší Borský klub lyžařů pořádal republikové kvalifikační závody v severské kombinaci nejmenších adeptů lyžování.

29.1.2010

Někteří závodníci v Machově své skoky co nejvíce natahovali, aby měli v běžecké stopě výhodnější pozici. Foto: Alexandr Nenjuk

Třicet dětí z Čech a Moravy závodilo na můstku K 7m a K 19m a tratích 1 a 2 km. Čtvrtina jmen ve startovním poli byla shodná se jmény, která se zde objevovala před 25 lety, což dokazuje, že jablka nepadají daleko od stromu.

V kategorii předžáků vyhrál Lukáš Kohlberger z Desné před Janem Šimkem a Martinem Sudkem z Lomnice. Od šestého do devátého místa se seřadili domácí závodníci v pořadí: Petr Šolc, Přemysl Adam, Štěpán Adam a Jan Šolc. Stejnou kategorii v děvčatech vyhrála s náskokem Bára Meierová z BKL Machov, když porazila i třetího z kategorie chlapců. Mezi dvanáctiletými a mladšími žačkami ovládly závod dívky z Desné. Vyhrála Zdena Pešatová před Kristýnou Bílou a Janou Mrákotovou. Mezi devíti a desetiletými žáky vyhrál Přemysl Jaček z Lomnice před oddílovým kolegou Martinem Čejchanem a Ladislavem Horáčkem z Harrachova. Vydařeným závodům kraloval při slavnostním vyhlašování výsledků sám Krakonoš.

Už zítra je na běžeckých tratích v Machově na programu Krajský pohárový závod pro všechny kategorie v běhu volnou technikou. Začátek závodu je v 10 hodin a nebude to jen krajský závod. Na startu se totiž objeví v posledním testu před odletem na ZOH ve Vancouveru naše kompletní ženská reprezentace, kterou doplní ostatní členky CZECH teamu, které na ZOH necestují. Nenechte si tuto příležitost ujít a přijďte povzbudit náš olympijský tým. To v Machově již dlouho nebylo. Zároveň pořadatelé zasílají omluvu turistům, neboť místní tratě budou od 9.30 do 12 hodin uzavřeny pro veřejnost. (dop)

29.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

TIP liga: Vítězem pátého kola se stal Václav Stránský

Auto skončilo na střeše uprostřed silnice
4

Neznámý řidič poškodil na parkovišti vozidlo a z místa nehody ujel

Náchod - Policisté pátrají po viníkovi nehody, který v pondělních ranních hodinách od 7:45 do 8:00 hodin poškodil na parkovišti v Náchodě osobní vozidlo zn. Hyundai.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Nováček vzdoroval jen do úvodu druhé půle

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli i druhé utkání v sezoně a nyní doma přivítají ještě na jaře extraligový Litovel.