MTB Challenge 2009 odstartovala prologem

Náchod - Sobotním prologem byl odstartován 5. ročník etapového závodu horských kol Glacensis MTB Challenge 2009.

19.7.2009

Pátý ročník mezinárodního etapového závodu horských kol Glacensis MTB Challenge 2009 startoval v Náchodě. Foto: www.mtbchallenge.com

Necelý desetikilometrový prolog, který startoval u Pivovaru Náchod se výtečně povedl hronovskému závodníkovi Miroslavu Hornychovu startujícímu v barvách Sportchallenge.cz. Hornych úvodní prolog mezi jednotlivci vyhrál, a to v čase 35:05. Druhý skončil polský závodník Paweł Urbańczyk, třetí byl další Polák Dariusz Poroś. Hned za ním dokončil prolog jezdec Repoint Pearl Izumi, teplický Tomáš Čada.

V kategorii týmů se úvodní test povedl nejlépe belgické dvojici Wouter Cleppe, Ken Van den Bulke, která zbytek startovního pole doslova deklasovala. O více než tři minuty později dorazila do cíle další belgická dvojice Kris de Nef, Wuilmus Wouter. Třetí byli Poláci Grzegorz Tomasiak, Ernes Kurowski. Více než sedm minut za vítěznou dvojicí skončila teplicko–polická dvojice František Žilák, Petr Sulzbacher. Výborně si vedli i celkově desátí Michal Demjanovič, Jiří Slabý. Třetí tým z regionu, Jaroslav Kaufman, Roman Krunčík dokončili úvodní prolog pětadvacátí.

Včera čekala závodníky etapa startující v Náchodě a končící po 66 kilometrech v Duszniki Zdrój. Odtud startuje dnešní etapa, která po 78 kilometrech končí v Králíkách.

19.7.2009 VSTUP DO DISKUSE

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.