Necelý desetikilometrový prolog, který startoval u Pivovaru Náchod se výtečně povedl hronovskému závodníkovi Miroslavu Hornychovu startujícímu v barvách Sportchallenge.cz. Hornych úvodní prolog mezi jednotlivci vyhrál, a to v čase 35:05. Druhý skončil polský závodník Paweł Urbańczyk, třetí byl další Polák Dariusz Poroś. Hned za ním dokončil prolog jezdec Repoint Pearl Izumi, teplický Tomáš Čada.

V kategorii týmů se úvodní test povedl nejlépe belgické dvojici Wouter Cleppe, Ken Van den Bulke, která zbytek startovního pole doslova deklasovala. O více než tři minuty později dorazila do cíle další belgická dvojice Kris de Nef, Wuilmus Wouter. Třetí byli Poláci Grzegorz Tomasiak, Ernes Kurowski. Více než sedm minut za vítěznou dvojicí skončila teplicko–polická dvojice František Žilák, Petr Sulzbacher. Výborně si vedli i celkově desátí Michal Demjanovič, Jiří Slabý. Třetí tým z regionu, Jaroslav Kaufman, Roman Krunčík dokončili úvodní prolog pětadvacátí.

Včera čekala závodníky etapa startující v Náchodě a končící po 66 kilometrech v Duszniki Zdrój. Odtud startuje dnešní etapa, která po 78 kilometrech končí v Králíkách.