Po sobotním úvodním prologu se celý „cirkus“ dal do pohybu úvodní etapou, která vedla z Náchoda a cíl měla v polských Dusznikách Zdrój. Během 66 kilometrů čekalo závodníky převýšení přes 2200 metrů. S tím si mezi jednotlivci nejlépe poradil polský závodník Paweł Urbańczyk, který své protivníky doslova deklasoval. O dvanáct minut později totiž dorazil do cílového města druhý v pořadí, Miroslav Hornych startující v barvách sportchallenge.cz. Třetí skončil v úvodní etapě další polský jezdec, Dariusz Poroś. Na výborné desáté příčce přijel do cíle závodník teplického Redpoint Pearl Izumi, Tomáš Čada.

V kategorii týmů ukázali už v úvodním prologu svou sílu belgičtí jezdci Wouter Cleppe a Ken Van den Bulke. Tito dva závodníci nedali svým soupeřům šanci ani v úvodní etapě, kterou opanovali. Druhé místo z prologu si v první etapě zopakovala teplicko – polická dvojice František Žilák – Petr Sulzbacher. Ti na vítěze ztratili v cíli zhruba deset a půl minuty. Tři minuty za Žilákem se Sulzbacherem dorazili do cíle Poláci Ernest Kurowski, Grzegorz Tomasiak. Velmi dobře si vedla také dvojice teplického Redpoint Pearl Izumi Michal Demjanovič, Jan Slabý. Tito závodníci startující v kategorii Masters100 skončili v absolutním pořadí úvodní etapy na desáté příčce. Dvojice ze Žďáru nad Metují jedoucí ve složení Jaroslav Kaufman, Roman Krunčík dokončila první etapu na dvaatřicáté pozici.

V pondělní etapě startující z Dusznik Zdrój a končící v Králíkách byli zdejší závodníci opět hodně vidět. Mezi jednotlivci si zopakoval druhé místo z první etapy Miroslav Hornych, který za vítězným Polákem Pawłem Urbańczykem zaostal téměř o deset minut. Výborně si opět vedl teplický Tomáš Čada, který byl v pondělí klasifikován mezi jednotlivci na konečném devátém místě.

Druhé místo z neděli si zopakovali o den později také František Žilák s Petrem Sulzbacherem v kategorii týmů. Opět zvítězili Belgičani Wouter Cleppe a Ken Van den Bulke, tentokrát ale najeli na Žiláka se Sulzbacherem pouze minutu a padesát vteřin. Své umístění z minulé etapy zopakovali také Michal Demjanovič s Janem Slabým. O dvě místa poskočili oproti první etapě Roman Krunčík s Jaroslavem Kaufmanem.

V úterý čekala na závodníky pravděpodobně nejtěžší etapa letošního ročníku. Vedla z Králík do Ladeku Zdrój a měřila 74 kilometrů při převýšení 2580 metrů. Ve tředu naopak závodníky čeká „pouze“ 50 kilometrů s převýšením 2057 metrů.