Muži Krčína nezaváhali, ženy drobně škobrtly

Nové Město nad Metují – Prvoligová družstva národní házené z Krčína mají za sebou první dvojutkání nové sezóny před domácími příznivci.

19.9.2012

Národní házená - ilustrační fotoFoto: Deník/Archiv

I. LIGA MUŽŮ

Sokol Krčín – Sokol Opatovice nad Labem 16:10 (7:7). Začátek domácím moc nevyšel a na první gól čekali až do 5. min., kdy už hosté vedli 2:0. Druhá branka Krčína přišla o šest minut později a znamenala vyrovnání na 2:2. Následně Opatovice znovu odskočily, aby Krčín ve 23. min. srovnával na 4:4. Vyrovnaný stav domácí drželi až do poločasu.

Začátek druhé části byl ještě poznamenán koncem prvního poločasu a v 11. min. byl stav 8:9. Další fáze utkání již konečně přinesla trochu házené. Obranná i útočná řada plnila taktiku a výsledek se brzy dostavil. Od 12. do 23. minuty domácí vstřelovali z každého útoku branku, obranná řada vše plně podpořila a výsledkem bylo vedení 14:9 a tím i rozhodnutí celého utkání.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „Ve druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila a některé akce byly velmi pohledné. Celý zápas byl poznamenán nádechem dvou místně sousedících týmů, který jsme podstatně lépe dokázali zkorigovat."

Sestava a branky Krčína: Chmelík – Leugner, Červinka, Mikolášek, Šefc, Hrnčíř – Štrof (7), Samek (6), Marek (2), Valtera (1), Hladík.

Další výsledky: Plzeň Újezd – Studénka 26:15, Nýřany – Vítkovice 16:16, Tymákov – Stará Ves n. Ondř.  20:12, Nezvěstice – Svinov 20:18, 1. NH Brno – Čakovice 19:10.

Sokol Krčín – TJ Avia Čakovice 20:14 (11:6). Proti navrátilci do nejvyšší soutěže začali domácí zhurta a brzy vedli 2:0. Hosté se však vzchopili a v 10. min. už to bylo 3:3. V 16. min. domácí sice opět vedli 5:3, ale ve 21. min. už bylo znovu srovnáno (6:6). Hostující obrana s přibývajícím časem přidávala na tvrdosti, až to vyvrcholilo několika nepotrestanými likvidačními zákroky. Až do konce poločasu se hostující útočníci nedokázali prosadit, výsledkem toho byl  zisk rozhodujícího náskoku – 11:6.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy částečně emočně zklidněny. V krčínské sestavě už v této fázi chyběl pro pohmožděné rameno Ondřej Václavek. I přesto si domácí nadále udržovali dostatečný náskok. Konečnou podobu výsledku hosté v závěru zkorigovali na 20:14.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „Utkání bylo pro diváka ne zrovna pohledné. Přílišná tvrdost v prvním poločase poznamenala celý zbytek zápasu, kde ani vedení utkání arbitrem zrovna nepřispělo k jeho hladkému průběhu."

Sestava a branky Krčína: Chmelík – Mikolášek, Červinka, Leugner, Hrnčíř, Šefc – Václavek (8), Marek (6), Valtera (4), Štrof (2), Hladík.

Další výsledky: Plzeň Újezd – Vítkovice 27:13, Nýřany – Studénka 20:21, Tymákov – Svinov 16:13, Nezvěstice – Stará Ves n. Ondř. 19:14, 1. NH Brno – Opatovice n. L. 21:17.

I. LIGA ŽEN

Sokol Krčín – Sokol Tymákov 24:24 (11:11). První poločas byl ovlivněn tvrdou hrou soupeře, přesto domácí hráčky dokázaly se soupeřem držet krok v počtu vstřelených branek. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a kvalita útoků převyšovala nad obranami. Díky tomu bylo skóre v poločase srovnané 11:11.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná a po rychlých protiútocích na každé straně přibývaly branky. Ve 23. minutě soupeř odskočil na rozdíl 2 gólů a v tuto chvíli se zdál výsledek zápasu pro Krčín bodově ztracen. Útočnice ale dokázaly opět skóre srovnat a utkání díky tomu skončilo spravedlivou remízou 24:24.

Jiří Fišer, trenér Krčína: „V utkání je nutné vyzdvihnout hru celého týmu. Střelecky se zaskvěla Veronika Poláčková, autorka 11 branek."

Sestava a branky Krčína: Kočová, Šefcová –  Macková, Chrastilová, Linhartová –  Poláčková (11), Fišerová (6), Zimlová (5), Hamanová (2).

Další výsledky: Blovice – Studénka 16:14, Přeštice – Rokytnice 21:16, Chomutov – Spoje Praha 20:15, Žatec – Hlinsko 11:12, Dobruška – Modřany 17:5.

Sokol Krčín – TJ Spartak Modřany 14:10 (7:3). Začátku utkání domácí hráčky vládly a v prvních patnácti minutách si vytvořily čtyřgólový náskok.  Pak se úspěšnost střelby domácího útoku snížila až na poločasových 7:3.

Na začátku druhého poločasu krčínský útok opět zabral a v 10. minutě domácí vedly 11:4. Tento výsledek Krčín natolik uspokojil, že brankového výpadku dokázal soupeř využít a snížil v 18. minutě na rozdíl tří branek (11:8). Krčín si pak ale již své vítězství pohlídal.

Jiří Fišer, trenér Krčína: „Na utkání se výrazně podepsala brankářka hostí, při lepším proměňování střeleckých příležitostí jsme mohli vyhrát výraznějším rozdílem. Přesto lze pochválit všechny hráčky za uplynulé dvoukolo a výborný zisk tří bodů."

Sestava a branky Krčína: Kočová, Šefcová –  Macková, Chrastilová, Linhartová, Popelková, Metelková –  Poláčková (5), Zimlová (5), Fišerová (3), Koudelková (1), Hamanová, Kotlářová.

Další výsledky: Blovice – Rokytnice 16:20, Přeštice – Studénka 23:14, Chomutov – Hlinsko 18:25, Žatec – Spoje Praha 22:16, Dobruška – Tymákov 20:18.

19.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

HOROLEZEC Honza "Tráva" Trávníček nabídne v červenokosteleckém Zahradnictví Trees besedu spojenou s unikátním venkovním promítáním 3D o expedicích na osmitisícovky.

Trávníček: Lezení zde je pro mě moc morálové

Poštolky vyvedly mladé v květináči na balkoně

Náchod - Někomu zdobí balkon rozkvetlé květiny, jiný zkouší pěstovat rajčata. Rodina Macháňových z Náchoda/Bělovse má na balkoně ve čtvrtém patře bytového domu plný květináč poštolek.

Ve Velkém Třebešově spadla větev na čelní sklo dodávky

Velký Třebešov - Čtvrteční bouřka na Náchodsku sice nepůsobila takové škody jako ve středních a jižních Čechách, ale například ve Velkém Třebešově zalarmovala hasiče z České Skalice.

Szabo: Je to o fyzické síle, nasazení i srdíčku bojovat za tým a klub

Náchod - Mizerných 14 bodů, z toho pouhé dva na jaře, uhráli v letošní sezóně divizní fotbalisté Náchoda, kteří po roční epizodě v této soutěži opět padají do Krajského přeboru. „Podle mě tím, že se spadlo, by si spousta lidí měla uvědomit, že je načase začít budovat nový kádr," je přesvědčen trenér Ondřej Szabo.