Náchod – Prvoligoví házenkáři Náchoda odčinili týden starou domácí blamáž.

28.4.2015

Ilustrační fotoFoto: čtk

I. LIGA MUŽŮ

Tatran Bohunice – HC TJ Náchod 24:31 (11:17). „Byli jsme si vědomi toho, že jsme minulou sobotu doma navodili velmi špatný dojem, a proto jsme chtěli hned v následujícím utkání tento dojem napravit," říkal náchodský trenér Petr Šulc.

A tento cíl jeho svěřenci od začátku bezezbytku plnili. Byli lepší, určovali tempo hry a v úvodu se také prosazovali v rychlém útoku. I díky tomu svítil v 17. min. na ukazateli skóre stav 4:11. Tento dostatečný odstup si hosté hlídali i díky výborným zákrokům brankáře Vaněčka i dobře fungující obranné hře. „Je pravda, že v některých fázích ta hra měla z obou stran nepřesnosti, ale myslím, že jsme se i s tím vypořádali," vrací se ještě k první půli trenér Šulc.

Vstup do druhého poločasu ale hosté neměli dobrý, domácí vstřelili tři rychlé branky a vrátili se do utkání. „Tuto slabou chvilku jsme si ještě vybrali mezi 15. a 19. minutou, kdy domácí snížili na rozdíl tří gólů, ale závěr jsme si už pohlídali a utkání dovedli do vítězného konce. Je potřeba hráče pochválit za přístup i předvedenou hru a doufám, že to potvrdí ještě v závěrečném utkání sezóny doma s Olomoucí," zve diváky na letošní tečku za sezónou trenér Šulc.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Kaválek – Hrachový, Kosinka 3, Hlaváček 2, Osoba 2, Vaněk 1, Černý 2, Lojda 1, Stára, Resl 4, Freiberg 9, Pich 5, Mrština 2. Rozhodčí: Fukala, Mohyla, delegát: Rzymanová. ŽK: 3:3. Vyloučení: 5x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 1/1:5/4.Diváci: 50.

Další výsledky 21. kola: Kopřivnice – N. Veselí 41:28, Strakonice – Dvůr Král. 25:22, Bystřice p. H. – Chodov 33:29, Olomouc – Jičín B 30:21, Talent Plzeň B – Karviná B 30:19.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Výsledky 21. kola: Třeboň – Náchod 25:21, Úvaly – České Budějovice 27:32, Strakonice – Dvůr Králové 24:23, Dolní Cerekev – Sezimovo Ústí 27:24.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Výsledky 21. kola: Pardubice – Náchod 29:26, S. Vršovice – Liberec 27:30, Bělá p. B. – Most 19:21, Louny – Šťáhlavy 31:23.

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.