Házenkáři zahájili jaro výhrou

Náchod - Infarktový úvod jarní část I. ligy házené mužů obstarali domácím příznivcům hráči Náchoda. Ti v sobotním odpoledni po velké bitvě přehráli Královo Pole.

23.2.2009

Pěti brankami se v utkání proti Brnu prosadil Janis Aliapulios. Mnoho svých šancí však ještě proměnit nedokázal. Foto: Zdeněk Majer

HC TJ Náchod – Královo Pole Brno 26:24 (11:11). Úvod utkání se náchodským házenkářům příliš nevydařil. Ve 2. min. sice Aliapulios vyrovnával na 1:1, pak se však náchodská ofenziva téměř na pět minut odmlčela a hosté odskočili na 1:4. Domácí se v těchto chvílích utkání těžko prosazovali proti důrazné obraně Králova Pole a často zakončovali pod časovým tlakem z nepřipravených pozic.

Toho hosté naopak využívali v rychlých brejcích, které narozdíl od domácích proměňovali. Náchodští se však nevzdali, zpřesnili obranu a začali čtyřbrankový náskok soupeře stahovat. To se jim povedlo až ve 21. min., kdy Aliapulios vyrovnával na 7:7. Pak sice hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek, ale Klouček s Manychem ještě do konce prvního poločasu stačili srovnat na 11:11.

Úvod druhého poločasu začali domácí slibně a ve 12. min. drželi tříbrankový náskok. Poté ale opět přišla hluchá chvíle, během níž domácí nedokázali odpovídat na branky Králova Pole a v 18. min. svítil na ukazateli skóre stav 19:20 ve prospěch hostí. Naštěstí se domácí včas probudili, nedovolili hostům odskočit a střelecky s ním drželi krok. Rozhodující náskok se zrodil ve 27. min., kdy domácí Zeus upravoval na 25:23 a následně tentýž hráč vstřelil i šestadvacátý gól Náchoda. Hosté už se v poslední minutě vzmohli pouze na kosmetickou úpravu výsledku.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Klesl – Leugner 3, Zeus 4, Balcar, Manych 5, Galba, Bílý 3, Bauer, Aliapulios 5, Klouček 6, Osoba, Hrachový, Václavek. Rozhodčí: Radová, Dolejší. Vyloučení: 3x2 min. : 5x2 min. ŽK: 2:2. Sedmičky: 4/1:3/2.

Další utkání sehrají hráči Náchoda příští týden v Jičíně.

23.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči zachraňovali kočičku, která po břečťanu vylezla až pod střechu hospody a bála se slézt dolů.
6

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů má za sebou úvodní mistrovské kolo.

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v srpnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.