VYBERTE SI REGION

Náchodská házenkářská rezerva našla svého prvního přemožitele

Náchodsko - Prvoligoví házenkáři Náchoda vezou cennou výhru z Prahy, o stoprocentní bilanci přišli v Inter REG lize mužů hráči náchodské rezervy, kteří prohráli v Liberci.

16.10.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Marek Havran

I. LIGA MUŽŮ

TJ JM Chodov HC - TJ Náchod 18:23 (8:12). Začátek byl oboustranně vyrovnaný a obě družstva se střídala ve vedení. Zhruba v polovině prvního dějství Náchodští odskočili do dvoubrankového vedení, které drželi až do 25. minuty, kdy soupeř snížili na 7:9. Náchodu ale stoprocentně vyšel závěr první půle, kdy dal tři branky za sebou a odskočil na poločasových 8:12. „Soupeř v závěru první půle nedal tři sedmičky, které kryl brankář Vaněček. My jsme se naopak prosazovali celkem slušně z rychlého protiútoku a dobře jsme i bránili. Bohužel postupný útok nebyl naší silnou zbraní, a to se potvrdilo i ve druhé půli," popsal klíčové momenty prvního dějství náchodský trenér Petr Šulc.

Nastup do druhé půle se jeho svěřencům vůbec nepovedl, domácí dali tři branky za sebou a snížili na 11:12. Hubené jedno- až dvoubrankové vedení drželi Náchodští až do 23. minuty. Pak během dvou minut dali tři góly a odskočili na 16:20. Ve zbytku zápasu si už hosté své vedení pohlídali. „Začátek druhé půle byl z naší strany velmi špatný, nedokázali jsme přehrát obranu soupeře, který vycítil šanci a začal hrát s obrovským nasazením. Mě těší, že hráči nepodlehli tlaku a rozhodující momenty zvládli," cení si po dalším vítězném utkání náchodský trenér.

Fakta - sestava a branky Náchoda: Kocián, Vaněček, Balcar, Resl, Šnajdr, Osoba 8, Manych, Cvejn 1, Bauer, Lojda 2, Klouček 2, Vítek 4, Freiberg 6, Pich. Rozhodčí: Točík, Hájek. ŽK: 3:3. Vyloučení: 4x 2 min.: 9x 2 min. Sedmičky: 5/2:3/2. Diváci: 100.

Další výsledky: Nové Veselí - Ústí nad Labem 38:19, Bystřice pod Hostýnem - Strakonice 30:20, Olomouc - Litovel 28:28, Jičín B - Zlín 13:23, Karviná B - Louny 27:24.

INTER REG LIGA MUŽŮ

Liberec Handball HC - TJ Náchod B 29:22 (16:12). Fakta - sestava a branky Náchoda B: Klesl, Kaválek, Šnajdr 1, Cvejn 2, Andrejs, Mazáč 1, Pich 9, Hlaváček 3, Šmejkal 2, Zetek 2, Vaněk, Kosinka 2. Rozhodčí: Blanar, Žďárský. ŽK: 2:2. Vyloučení: 6x 2 min.: 5x 2 min. Sedmičky: 2:2. Diváci 29.

Další výsledky: Hradec Králové - Česká Lípa 20:24, Turnov - Jičín C 25:20, Železný Brod - Jablonec B - nezjištěno.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

TJ TJ Chodov HC - TJ Náchod 25:27 (15:16). Fakta - sestava a branky Náchoda: Metelka, Kosinka 2, Hlaváček 4, Černý 1, Beránek, Resl 2, Zetek 8, Šmejkal 2, Pich 8, Hejzlar, Fiala. Rozhodčí: Točík, Hájek. ŽK: 3:3. Vyloučení: 4x 2 min.: 4x 2 min. Sedmičky: 1:4. Diváci: 26.

Další výsledky: Plzeň - Ústí nad Labem 19:42, České Budějovice - Ledeč nad Sázavou 21:22, Kutná Hora - Louny 26:30, Kobylisy - Chrudim 27:17.

Pro zimní plavce museli sekat led

Náchod /FOTO/ - Dvaceticentimetrovou vrstvu ledu, který pokrýval rybník Podborný v Náchodě u koupaliště, museli pořadatelé vysekat, aby bylo možné uspořádat závody v zimním plavání.