I. LIGA ŽEN

SKK Primátor Náchod – TJ Spartak Přerov 3:5 (3363:3440). První třetina přinesla vyrovnané zápasy, které v obou případech dopadly lépe pro domácí.

Majerová zdolala Sedláčkovou díky jejímu výpadku na třetí dráze. Hrdinová těsně prohrála s Janyškovou první dvě dráhy, ale ve druhé polovině zápas otočila ve svůj prospěch. Náchod tak vedl 2:0 o 32 kuželky.

Brožková pokračovala ve stopách svých předchůdkyň a porazila Pavelkovou lepším výkonem ve druhé polovině. Na silnější soupeřku ale narazila Votočková a zde zápas dopadl jasně ve prospěch hostující Helisové. Po dvou třetinách vedl Náchod 3:1 o 17 kuželek.

Před závěrem byla situace Náchoda poměrně dobrá, ale náchodské naděje na vítězství rozmetala mimořádným výkonem přerovská Fajdeková. Více než o 100 kuželek porazila Šimůnkovou a její výkon 629 kuželek je nejvyšším výkonem dosaženým v letošní 1. lize žen. Naději na remízu nevyužila Cvejnová, která letos poprvé prohrála se soupeřkou. Zápas s Katzerovou ztratila již po třech drahách.

Náchod sehrál poměrně dobrý zápas, ale na drtivý přerovský závěr nestačil. Přerov nakonec vyhrál 5:3 o 118 kuželek.

Sestavy a výkony Náchod – Přerov: Majerová 540 – Sedláčková 529, Hrdinová 551 – Janyšková 530, Brožková 526 – Pavelková 508, Votočková 515 – Helisová 548, Cvejnová 556 – Katzerová 573, Šimůnková 511 – Fajdeková 629.

Další výsledky 10. kola: Valašské Meziříčí – Jičín 7:1, Slavia Praha – Rokycany 6:2, Duchcov – Husovice 5:3, Konstruktiva Praha – Rosice 6:2, Česká Třebová – Blansko 3:5.

I. LIGA MUŽŮ

TJ Červený Kostelec – HKK Olomouc 2:6 (3338:3396). Úvod vyšel lépe domácím. Schuster porazil na všech čtyřech drahách Zubalíka i střídajícího Krajzingera. Schusterovu spoluhráči Boudovi však zápas nevyšel a po pěti újezdech v první dorážce byl vystřídán Šmídou. Ten sice zazářil na své první dráze, kde hodil 165, ale pak se mu přestalo dařit a těsně prohrál s Němcem. Při stavu 1:1 vedl Červený Kostelec o 44 kuželek.

Druhou třetinu začali lépe domácí. Novák i Mýl první dráhu vyhráli. Zlomovým okamžikem byla třetí dráha, která oběma domácím hráčům nevyšla, a Bartoš s Albrechtem na ní celkem nahráli 65 kuželek. Novák s Mýlem už ztrátu nedohnali a oba své zápasy prohráli. Po dvou třetinách tak Olomouc šla do vedení 3:1 o 31 kuželku.

Vedení už Olomouc z rukou nepustila. V závěru předvedl výborný výkon Vaněk a výkonem 631 nenechal Hornovi ani jednu dráhu. Domácím nepomohlo ani vítězství Mrkose nad Havranem v poměru 4:0.

Olomouc potvrdila roli favorita a vyhrála v Náchodě nad Červeným Kostelcem 6:2 o 58 kuželek. Červený Kostelec po porážce s Olomoucí klesl na poslední dvanácté místo.

Sestavy a výkony Červený Kostelec – Olomouc: Schuster 555 – Zubalík (od 61. hodu Krajzinger), Bouda (od 31. hodu Šmída) 567 – Němec 575, Novák 527 – Bartoš 540, Mýl 536 – Albrecht 598, Horn 563 – Vaněk 631, Mrkos 590 – Havran 549.

Další výsledky 10. kola: Valašské Meziříčí – Jičín 5:3, České Velenice – MS Brno 2:6, Hořice – Česká Třebová 4:4, Třebíč – Rosice 6:2, Vrchlabí – Trnovany 5:3. (dou, mr)