SK OEZ Testa Letohrad B – NA Rangers 1:5 (0:0, 0:5, 1:0).

Tento duel měl hned pro několik náchodských hráčů zcela pikantní příchuť, neboť Ponke, Hofman, Hajník, Tovtík a Resl hráli v minulosti za Letohrad Extraligu.

Po bezbrankové první půli se utkání zlomilo ve druhé části. Hned po deseti sekundách se ve 2. třetině gólově prosadil kapitán Hofman, když se štěstím překonal domácího brankáře – 0:1. Domácí v tuto chvíli znejistěli a po dvou minutách pojistil vedení hostů Belák – 0:2. V 7. min. Hofman v útočné třetině udělal ze dvou domácích hráčů pouze přihlížející statisty a ranou švihem zvýšil na slibných – 0:3. Po půl minutě vstřelil čtvrtou branku Náchoda Hajník, když se Resl nebojácně probil do útočného pásma a nahrál lépe postavenému spoluhráčovi – 0:4. V 11. min. ukázal své kvality kanonýr Tovtík, který se při vlastním oslabení prosadil přes tři hráče a zvyšoval na 5:0 pro hosty. Závěrečná třetina se pak již dohrávala jen z povinnosti. Ve 4. min. byl domácím vyloučen Kovář a ve vlastním oslabení se prosadil Häusler, když střelou z mezikruží připravil Ponkeho o čisté konto – 1:5. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

Petr Hofman, hrající trenér NA Rangers: „K utkání jsme odjížděli s vědomím, že nás nečeká nic lehkého. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale dlouho jsme se nemohli vypořádat s agresivním stylem soupeře. Pomohla nám šťastná první branka a povedená prostřední část hry, ve které jsme vstřelili pět branek. Dnešní kolo bylo velice důležité pro vývoj tabulky. Dokázali jsme porazit Letohrad a naši soupeři ze středu tabulky odehráli vzájemná utkání tak, jak jsme potřebovali. V příštím kole se pokusíme potrápit Českou Třebovou a zaútočit na třetí místo tabulky. Nemáme co ztratit a to je naši výhodou. S průběhem soutěže a umístěním v tabulce jsem zatím spokojen, jsme s náskokem na čtvrtém místě, Tovtík vede kanadské bodování a to na nováčka a mnohými považovaného za outsidera soutěže není špatný výsledek. Nejvíc mě mrzí zbytečná prohra s Prachovicemi, ale z prohry jsme se poučili a od té doby se stále zlepšujeme.

Branky NA Rangers: Hofman 2, Belák, Hajník a Tovtík.

Sestava NA Rangers: Ponke (7. – 11. Gütler) – Borůvka, Verner, Hrnčíř, Fogl – Tovtík, Langenberger, Hofman, Hajník, Kania, Resl, Salnický, Belák. (jk)