Náchodští plavci zářili na severu Čech i jihu Moravy

Náchod - Plavci oddílu Delfín Náchod se zúčastnili 28. ročníku závodu Ceny TJ Bižuterie a města Jablonce nad Nisou. Tento závod je tradičně výborně obsazen a letos se ho zúčastnilo rekordních 443 závodníků z celé republiky. Ačkoliv konkurence byla obrovská, náchodští Delfíni opět bodovali.

20.4.2017

Z BRNA si přivezla Kateřina Jermanová jedno stříbro, pět bronzů a stříbro z kraulařského čtyřboje.Foto: Archiv

Jana Moravíková (2007) nenašla přemožitelku hned ve čtyřech disciplínách a získala zlaté medaile za 50m motýl, 100m znak, 100m volný způsob a 100m polohový způsob. Stříbrná pak skončila v disciplíně 100m prsa a 50m volný způsob.

Také Michal Jerman (2004) vystoupal na stupně vítězů hned pětkrát, když na druhém místě skončil na 200m volný způsob a třetí příčku obsadil na 200m polohový závod, 50 a 100m volný způsob, a 100m znak.

Stříbrnou medaili pak přidal ještě jeho oddílový kolega Vojtěch Říha (2004) v disciplíně 100m prsa.

Kateřina Jermanová (1999) se vydala do Brna na závod Cena Brněnského draka. Ve všech svých disciplínách vystoupila na stupně vítězů.

Druhé místo obsadila na 100m volný způsob a pět bronzových medailí vybojovala na distancích 50 a 200m volný způsob, 100m prsa, 100m motýl a 400m volný způsob. Vše korunovala celkovým druhým místem v kraulařském čtyřboji žen ročníku 1999.

Autor: Michal Rojšl, Redakce

20.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Město rozdělilo peníze na prevenci

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Další zaváhání už by Krčín mrzet mohlo

Náchodsko - V dalším utkání nejvyšší domácí soutěže národních házenkářů zajížděli muži Krčína na půdu zachraňujícího se Sokola Podlázky.

V jednom bytě hasiči nikoho nenašli, v druhém zůstalo malé dítě

Náchodsko - Náchodští profesionální hasiči byli v pondělí přivoláni k otevření bytu v ulici Příkopy v Náchodě, kde se měla nacházet osoba se zdravotními potížemi.

TIP LIGA: V čele průběžného pořadí je trojlístek tipérů

Náchodsko - Deset bodů a dobře tipnutá Supertrefa zajistily Petru Drašnarovi z Václavic (startovní číslo NA0045) vítězství v pátém kole Fortuna TIP ligy Deníku.