II. LIGA MUŽŮ

Sokol Kerhartice – VK Hronov 1:3 (22, -20, -18, -18) a 1:3 (-18, 20, -17, -17). V prvním setu domácí nezměrnou vůlí a skvělou hrou v poli dokázali překonat hronovskou útočnou převahu a dovedli vyrovnaný set do vítězného konce. Tento neúspěch však s hosty nezamával. Kerhartice ještě dále zkoušely držet svůj prapor bojovnosti, ale v závěru na svého soka nestačily a bylo vyrovnáno. Ve třetím dějství ovšem do poloviny setu tahali za delší konec domácí. Při tříbodové ztrátě sáhl trenér hostí k výměně na postu nahrávače, a Hronováci se začali vzpamatovávat. Jejich úsilí vyvrcholilo snadným ziskem třetí sady a do čtvrtého dějství se tak šlo zvesela. Nicméně domácí se nechtěli vzdát. Od poloviny setu se však začala výrazně projevovat útočná převaha hostí a nováčkovi soutěže tak poslední naděje na první úspěch brzy povadly.

Shodná základní hronovská sestava ovládla suverénně i první set druhého zápasu. Úvod druhé sady nezastihl hosty v nejlepší pohodě a vyvstal před nimi nelehký úkol, dotahovat pětibodové manko. To se sice podařilo zmírnit, ale domácí se tím nedali deprimovat a jejich bojovnost nakonec slavila úspěch. Hostím ujel vlak a za nerozhodného stavu 1:1 na sety jim nezbylo nic jiného, než pozvednout své zbraně. Na nahrávku putoval znovu místo Martince Pelda a dokázal oživit hronovskou hru. Domácí od těchto chvil ztěží zadržovali hronovský nápor. Náskok Hronováků narůstal a ti tak mohli v pohodě dokráčet k vítězství v třetím dějství. Ve čtvrtém setu ještě znovu pozvedly Kerhartice svoji urputnost a zkusily hosty potrápit. Ti však již pevně třímali taktovku utkání ve svých rukou a nenechali na pochybách nikoho o svých dvou veledůležitých vítězstvích.
Další výsledky 1. a 2. kola: Dřevěnice – Hrotovice 1:3 a 1:3; Ústí nad Orlicí – Česká Třebová odloženo na 29. 10.; Střelice – Malšovice 3:1 a 3:0; Znojmo – Choceň 3:1 a 3:0.

II. LIGA ŽEN

SK Rubena Náchod – VK Hronov 2:3 (-23, -23, 15, 16, -11) a 3:1 (10, -23, 21, 14). Od úvodu byla na obou družstvech patrná nervozita, takže první set připomínal houpačku. V dramatické koncovce se podařilo Hronovačkám odskočit a těsné vedení uhájit. V druhém setu se ale od začátku začaly prosazovat domácí děvčata a vypracovala si až pětibodové vedení. To vzalo za své až po skvělé servisové etudě Novotné. Povzbuzené hronovské bojovnice šly v koncovce do vedení, kterou opět lépe zvládly. Trenérka domácích reagovala na nepříznivý vývoj několika změnami v sestavě a ty přinesly obrat. Náchod šel znovu do vedení, které vzrostlo na 9:3, potom však přišlo další hronovské vzepětí (11:12) a vypadalo to na hladkou výhru. Události ale nabraly opačný průběh. Domácí děvčata uchopila taktovku pevně do rukou, čehož výsledkem bylo snížení na 1:2 na sety. Čtvrté dějství se zprvu vyvíjelo příznivěji pro Hronov. Po laciné chybě následoval další velký obrat. Náchodské hráčky zvýšily bojovnost a do konce sady dovolily Hronovu jen bod. Zdálo se, že rozjetý domácí stroj už nepůjde zastavit, ale… Od začátku rozhodující sady začala na síti úřadovat hostující Ševců. V té době již nadšeně bojující Hronovačky vytáhly své vedení až na 11:7. Po time-outu přišlo krátké hronovské zaváhání, dobře rozjetou zkrácenou hru si ale už Hronov utéct nenechal.

Ve druhém utkání se od začátku projevovala větší zkušenost domácích a první set se změnil v doslovný masakr. Ve druhém dějství Hronovačky oprášily bojovnost a po celý průběh náchodským hráčkám vzdorovaly. V závěru jim to přineslo zasloužené ovoce v podobě vyrovnání na 1:1 na sety. I třetí sada se pro hostující hráčky nevyvíjela špatně a dokázaly s přesnějším a výrazně lehčeji bodujícím soupeřem držet krok. To vše ale platilo pouze do koncovky setu, kdy se zaslouženě prosadily domácí hráčky. Ty si nenechaly iniciativu vzít ani v dalším pokračování. Své soupeřky nepustily prakticky k žádné akci a na palubovce dominovaly, aby tak celou odvetu dovedly k exhibičnímu vyvrcholení v podobě jasného zisku setu i utkání.

Lokomotiva Liberec – Jiskra Jaroměř 3:0 (14, 12, 16) a 3:0 (13, 16, 12). Jaroměřské ženy nepředvedly v Liberci nijak oslnivý výkon a v obou utkáních prohrály rozdílem třídy.
Další výsledky 1. a 2. kola: Pardubice – Slavia HK 1:3 a 3:0; Žižkov B – Bohemians Praha 3:1 a 1:3; Braník – Vamberk 3:0 a 3:0.

I. LIGA JUNIOREK

SK Rubena Náchod – TJ Slavia Hradec Králové 1:3 (-19, 21, -19, -13) a 3:2 (-13, 23, 22, -22, 9). Úvodní utkání domácím hráčkám nevyšlo. Po snadno prohraném prvním setu se ve druhém zlepšily a záhy vyrovnaly na 1:1 na sety. Třetí set ale opět patřil hostujícím volejbalistkám, které svou dominanci v prvním utkání potvrdily i v sadě čtvrté.

Ani druhé utkání nezačalo pro Rubenu dobře a snadno prohraný první set byl varováním. Domácí děvčata se naštěstí probudila a další dvě sady pro sebe rozhodla v dramatické koncovce. Čtvrtý set opět dospěl do napínavé koncovky, v níž se tentokrát štěstí přiklonilo na stranu slávistek. Zkrácená hra ale už patřila výhradně domácím dívkám, které tak druhé utkání rozhodly ve svůj prospěch.

TJ EMĚ Mělník – TJ Červený Kostelec 0:3 (-23, -23, -19) a 0:3 (-21, -15, -24). První dva sety úvodního utkání se rozhodovaly až v koncovce, v obou měly více štěstí hostující hráčky. Ty pak ve třetím setu brzy zlomily odpor soupeřek a první utkání dovedly do vítězného konce.

První dva sety druhého duely vyzněly poměrně snadno pro hostující hráčky, které dovolily domácím ve druhém setu pouze 15 bodů. Napínavá bitva se ale odehrávala ve třetím pokračování, kde došlo na nervy–drásající koncovku. Tu opět zvládla lépe kostelecká děvčata, která tak vstoupila do soutěže dvěma výhrami 3:0.

Další výsledky 1. a 2. kola: Pardubice – Jablonec nad Nisou 0:3 a 0:3. (ma, mr)