Naděje Zbečníka doma favorita nezaskočily

Náchodsko – Nohejbaloví dorostenci Zbečníka přivítali ve druhém kole Botas Dorostenecké ligy soupeře z Modřic.

18.4.2015

Ilustrační fotoFoto: Foto: Deník

Domácí tým začal skvěle a dvojice Šimek – Pošepný se dostala do nadějného vedení 8:5, o to však svými chybami přišla a zkušený soupeř už pak zápas dotáhl do vítězného konce – 0:1.

Na druhé utkání nastoupila za Zbečník dvojice leváků Kábrt – Pohl a v prvním setu podala senzační výkon, když dvojici v čele s 19-letým Tomášem Guldou, který už nastoupil i za A-tým v extralize mužů, nedala vůbec šanci a vyhrála jasně 10:5. Ve druhém setu Modřice vyrovnaly hru a po velkém boji i skóre. Začátek třetího setu začali ale opět lépe domácí a vedli 7:5, za tohoto stavu přišla jedna z mála chyb na útoku domácího Pohla a dramatickou koncovku získali nakonec hosté – 0:2.

K utkání trojic nastoupila za domácí sestava Pošepný, Pohl, Kábrt a k vidění bylo zřejmě vůbec nejhezčí utkání plné pěkných výměn. Domácí Kábrt se rozehrál ke skvělému výkonu a dařil se mu jeden výstavní technický úder za druhým, ovšem vedení 9:8 Zbečník promarnil a smolně set prohrál. Zcela stejný průběh měl i druhý set, nadějně rozehraný set domácí ztratili a znovu se radoval soupeř z Brna – 0:3.

V utkání jednotlivců měl dlouho navrch favorizovaný modřický Hanus, avšak Kábrt ve druhém setu zabojoval, když odvrátil tři mečboly a doslova vydoloval třetí set. V něm se však modřický hráč ještě zlepšil a získal další bod pro hosty – 0:4.

Utkání druhých trojic Zbečník nezačal dobře, ale podařilo se mu srovnat na 8:8, jak už však bylo tradicí, koncovku nezvládl. Ve druhém setu už měly navrch Modřice – 0:5.

Další duel byl ze strany domácího týmu zbytečně nervózní, obrovský problém mu dělalo vysoké podání hostujícího Guldy, a tak si Modřice připsaly další zářez – 0:6.

O čestný bod se snažila za domácí dvojice Kábrt – Polák, v prvním setu se držela ve vedení, ale osmička byla už zakletá. Ve druhém setu už Modřice drama nedopustily a nadělily tak domácím krutého kanára – 0:7.

„Začali jsme velice dobře a první polovinu utkání jsme drželi s favorizovaným soupeřem krok, bohužel nám ještě chybí více zkušeností a trocha potřebného klidu v koncovkách, které jsou pro nás zatím zakleté. Největší škoda je druhého utkání, kde jsme nedotáhli vedení 7:5 ve třetím setu. Obrovské problémy nám po celý zápas dělal servis Tomáše Guldy, musíme zapracovat na příjmu half-volejem. Nula na kontě výher je sice zatím ošklivá, ale pro naše nově složené družstvo je možná dobře, že nejtěžší protivníky měl hned na začátek soutěže. U nás zahrál výborně náš nejmladší hráč, u soupeře bych vyzdvihl skvělého singlistu Hanuse. Citelně nám chyběl hlavně do dvojic Patrik Levý i nahrávač do trojky Pavel Středa, oba byli bohužel nemocní. Naši žáci Pohl s Polákem však rozhodně nezklamali, zahrát si proti takto silným a zkušeným Modřicím je pro ně parádní zkušenost," hodnotil vedoucí domácího Zbečníku Lukáš Vlach.

„Výsledek neodpovídá realitě, rozhodovaly koncovky setů. Ti mladí kluci budou za pár zápasů zkušenější a body přijdou. Díky za pěkný a férový zápas a přeji hodně štěstí do dalších bojů," sympaticky hodnotil kapitán hostů Tomáš Gulda.

Další výsledky 2. kola: Slovan Chabařovice – TJ Sokol I Prostějov 1:6, SK Liapor Witte Karlovy Vary – SK Start Praha 2:5, TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A – NK Zvěrkovice 5:2, TJ Dynamo ČEZ České Budějovice B – NK Zvěrkovice 0:7. (lvl, mr)

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Vlčí hlídky budou hledat vlky. Houbaři na ně narazili, aniž by chtěli

Broumovsko - Důkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.