Sokol Krčín A – TJ Plzeň Újezd 21:22 PP (9:7, 15:15). Celé utkání probíhalo, jak se předpokládalo, velmi vyrovnaně. V první polovině utkání nejdříve hosté získali dvoubrankové vedení v 10. min. 2:4, pak se domácím podařilo otočit vývoj a v 16. min. byli ve vedení zase Krčínští, a to 6:5 a ve 22. min. dokonce vedli již o dvě branky 8:6. Do konce poločasu se domácím podařilo udržet vedení o dvě branky v poměru 9:7.

Z kraje druhé poloviny utkání se podařilo hostům rychle srovnat stav zápasu ve 3. min. na 9:9. Potom utkání začalo gradovat do vypjatého konce. Oba týmy se střídaly ve vstřelování branek. Vždy byli ale o krok napřed domácí. V 7. min. 11:10, ve 13. min. 12:11, ve 21. min. 14:13 a ve 24. min. 15:14. Bohužel ke konci utkání se Krčínu již nepodařilo vstřelit jedinou branku. Hostům se povedlo srovnat skóre na 15:15 a udržet ho až do samého závěru.

Za tohoto stavu se muselo utkání prodlužovat na 2x10 minut. Průběh prodloužení byl obdobný celému utkání. V první části se domácím podařilo odskočit v 6. min. na 18:16 a v 8. min. na 20:18. Plzeňští ale do výměny stran ještě zkorigovali na 20:19. Ve druhé části prodloužení ještě domácí ve 4. min. odskočili na 21:19, ale to bylo z jejich strany vše. Do konce prodloužení se Krčínským již nepodařilo vstřelit jedinou branku a hosté se vzchopili k závěrečnému náporu, který vyústil ke srovnání skóre v 8. min. na 21:21, a v samém závěru i ke vstřelení vítězné branky na 21:22.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „Hosté si odvážejí cennou výhru a jsou tak jediné vítězství od zisku mistrovského titulu, když další utkání se hraje na jejich hřišti v sobotu v 16 hodin. V utkání bylo znát, že se hraje o vše. Nervozita, tvrdost, to vše v utkání bylo. Škoda jen, že jediným slabým článkem rozhodujícího zápasu nejvyšší soutěže národní házené byli rozhodčí Cedidlo ze Studénky a Přikryl z Rokytnice, kteří byli evidentně nesehraní a nevyrovnaní v celém průběhu utkání.“

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kalivoda – Červinka, Leugner, Mikolášek, Šefc – Pešek (9), Štrof (6), Zimla (3), Pavlík (2), Šinágl (1), Václavek.

Další výsledek 1. zápasu o 3. místo: Nýřany – 1. NH Brno 25:23 (13:13). (vz)