VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Župa Podkrkonošská-Jiráskova v Brně zářila

Brno, Náchodsko – V moravské metropoli se konalo republikové finále soutěží sokolské všestrannosti.

10.6.2011
SDÍLEJ:

Úspěšná výprava Župy Podkrkonošské–Jiráskovy, která domů přivezla celkem devatenáct medailí.Foto: Archiv župy

Do Brna odjeli ze Sokola Náchod Pavlína Vejrková a Nikola Jiříová, z Police nad Metují pak David Bega a Štěpán Kollert.

Zatímco chlapci bojovali na hřišti za vydatného deště s atletikou, gymnastikou začínala v tělocvičně Nikola Jiříová v kategorii mladší žákyně I a zacvičila výborně. Zvítězila ve cvičení na kladině, na hrazdě i v akrobacii. Druhá skončila na přeskoku. Výborným výkonem zvítězila i ve sportovní gymnastice a stala se tak přeborníkem republiky v tomto odvětví. Výborně vyšplhala i po tyči a získala tak stříbrnou medaili za druhé místo.

Po žákyních I začaly svoji soutěž i mladší žákyně II, kde byl Náchod zastoupený Pavlínou Vejrkovou. Také jí se vedlo na jedničku, vyhrála přeskok, hrazdu a hlavně kladinu, kde získala nejvyšší známku celé soutěže. Výborně si vedla i ve cvičení na prostných, kde by získala též nejvyšší známku, nebýt srážky 0,3 bodu za to, že její hudba na prostná byla delší, než měla být. Celkově získala stříbrnou medaili pouze o 0,05 bodu. I ve šplhu na tyči si vytvořila osobní rekord. V 9 letech vyšplhala 4,5 m za 4,15 vteřiny.

Jelikož celý den v Brně vydatně pršelo, tak jak dopoledne chlapci, tak odpoledne i děvčata soutěžila v atletice za nepříznivého počasí. Přesto si obě náchodské závodnice vytvořily dva osobní rekordy, a to jak ve skoku dalekém, tak v běhu na 300 metrů.

Chlapcům se v tělocvičně také dařilo, hlavně Davidu Begovi, jenž zvítězil jak na všech čtyřech nářadích, tak i celkově ve sportovní gymnastice a šplhu. Výborně závodil v atletice i ve sportovní gymnastice benjamínek družstva, polický Štěpán Kollert, který byl desátý.

O den později všichni absolvovali v bazénu poslední soutěž desetiboje, a to v plavání, kde si rovněž nevedli vůbec špatně, přestože jejich hlavní zbraní je sportovní gymnastika.

Největším úspěchem však jsou výsledky obou družstev, kde svoji župu vždy reprezentují dvě děvčata a dva chlapci. Župa Podkrkonošská Jiráskova poslala do soutěže družstva v obou kategoriích a obě družstva, jak kategorii mladší žactvo I, tak mladší žactvo II, soutěž s velkou převahou vyhrály. Všech osm závodníků (Nikola Jiříová a Pavlína Vejrková z Náchoda, David Bega a Štěpán Kolert z Police nad Metují, Patrik Kubeček z Úpice, Sára Erbenová, Tereza Hulíková a Filip Vlček ze Dvora Králové) tak za odměnu jede o prázdninách na desetidenní mezinárodní soustředění do rakouských Alp.

Soutěží se zúčastnilo v každé kategorii po 44 soutěžících a umístění našich závodníků jak v soutěži jednotlivců, tak hlavně v soutěži družstev je obrovským úspěchem. Osm reprezentantů župy získalo celkem devatenáct medailí.

10.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení