Nové Veselí vyhrálo naprosto zaslouženě

Náchod – Prvoligoví házenkáři Náchoda nestačili v sobotním podvečeru na favorizované Nové Veselí, s nímž prohrávali od začátku až do konce. O poznání lépe se vedlo druholigovému náchodskému staršímu dorostu, který si bez větších problémů poradil s posledním týmem tabulky.

30.4.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

I. LIGA MUŽI

HC TJ Náchod – Sokol Nové Veselí 28:30 (11:14). Domácí nevstoupili do utkání nejlépe a od samého začátku prohrávali rozdílem dvou branek. Krátce po polovině první půle navíc Nové Veselí odskočilo na čtyři góly (5:9) a o chvíli později dokonce hosté zvyšovali už na rozdíl šesti branek (6:12 a 8:14). Až teprve v tento okamžik domácí začali stahovat a podařilo se jim stav zkorigovat na přijatelný poločasový rozdíl 11:14. „Soupeř byl v první půli jasně lepší a navíc se prosazoval v rychlém útoku. My jsme dělali zbytečné chyby a proti dobře postavené obraně soupeře nehráli dostatečně aktivně. Ve vlastní obraně jsme navíc nedokázali čelit střelám z prostoru křídel, kdy nás soupeř přehrával do krajních prostorů," viděl hlavní rozdíly mezi oběma celky v prvním poločase domácí trenér Petr Šulc.
Nástup do druhého poločasu měli domácí lepší, zkorigovali rychle na rozdíl jedné trefy, jenže Nové Veselí drama nepřipustilo, znovu odskočilo na tři branky a v 17. min. to už bylo o gólů pět. Teprve pět minut před koncem se domácím podařilo snížit opět na přijatelný třígólový rozdíl, jenže vzhledem k tomu, že se poté soupeř prosadil třikrát z dálky, nemohli Náchodští pomýšlet ani na remízu.
Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Kaválek, Balcar 2, Hrachový 7, Resl 3, Hlaváček 2, Černý, Manych, Cvejn 1, Bauer, Klouček 3, Vítek 1, Freiberg 8, Pich 1. Rozhodčí: Blanar, Haramul. ŽK: 3:2. Vyloučení: 4x 2 min.: 4x 2 min. Sedmičky: 3/1:6/5. Diváci: 100.
Další výsledky 19. kola: Zlín –  Karviná B 22:24, Olomouc – Chodov 22:22, Litovel – Louny 40:24, Strakonice – Ústí nad Labem 37:17, Jičín B – Bystřice pod Hostýnem 23:24.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – HC Plzeň 28:21 (19:9). Fakta – sestava a branky Náchoda: Cvejn, Šmejkal 4, Hlaváček 4, Vaněk 3, Černý 1, Metelka 1, Tyler 1, Resl 1, Zetek 5, Pich 3, Kosinka 4, Čech 1, Fiala. Rozhodčí: Blanar, Haramul. ŽK: 2:2. Vyloučení: 1x 2 min.: 2x 2 min. Sedmičky: 3:1. Diváci: 35.
Další výsledky 19. kola: Ledeč – Ústí nad Labem 22:19, Kobylisy – České Budějovice 16:23, Chrudim – Kutná Hora nezjištěno. (mr)

Ilustrační fotografie.

Hasiči zachraňovali kočičku, která po břečťanu vylezla až pod střechu hospody a bála se slézt dolů.
6

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů má za sebou úvodní mistrovské kolo.

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v srpnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.