VYBERTE SI REGION

Loňští vicemistři ligy letos končí před branami play off

Nové Město nad Metují – Závěrečnými zápasy byla dohrána základní části I. ligy národní házené mužů i žen.

25.5.2011

Národní házenkáři Krčína (v bílém) loňské druhé místo v nejvyšší domácí soutěži neobhájí, letos se totiž do vyřazovacích bojů vůbec nedostali.Foto: Zdeněk Majer

I. LIGA MUŽŮ
TJ Příchovice – Sokol Krčín 12:22 (3:6).
Utkání pro hosty začalo příznivě. Jediným soupeřem pro ně byla nervozita z důležitosti utkání. Obranná řada pracovala na jedničku a první branku domácí vstřelili až v 15. min. za stavu 0:5. Do konce poločasu domácí dokázali korigovat na poločasových 3:6. „V první části bylo zřejmé, že naše hráče svazuje nervozita, jinak po všech stránkách převyšovali soupeře,“ všiml si krčínský trenér Tomáš Pavlík.
Do druhé části hosté nastoupili uklidněni pauzou a do 11. min. se domácí drželi na dostřel. Oba týmy vstřelily čtyři branky a stav byl 7:10. Pak ale Krčín během pěti minut dal šest gólů v řadě, čímž prakticky rozhodl o vývoji utkání.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „Celý tým zaslouží pochvalu za předvedený výkon, kde si plně uvědomoval důležitost utkání a tímto jsme si pro příští sezónu uchránili první ligu národní házené v Krčíně.“

Sestava a branky Krčína: Kalivoda, Chmelík – Leugner, M. Červinka, Šefc – Štrof (10), Samek (6), Václavek (4), J. Červinka (2), Zimla, Hladík.
Další výsledky: Opatovice n. Lab. – Čakovice 23:19, 1. NH Brno – Plzeň Újezd 17:13, Nezvěstice – Dobruška A 30:23, Přeštice – Stará Ves n. Ondř. 19:16, Nýřany – Svinov 23:22.

TJ S. Nezvěstice – Sokol Krčín 18:17 (12:9). Nedělní souboj 1. ligy národní házené mužů se Sokolem Nezvěstice byl duelem, v němž hosté vzhledem k sobotním výsledkům museli pro účast v play off bodovat a domácí pro jistotu záchrany museli zvítězit.

Vzhledem k výsledkům soupeře Krčínští věděli, že je čeká hodně těžké utkání. Zápas také pro Krčín nezačal dobře. Domácí na ně doslova vlétli a rychle vedli 3:0. Tento náskok si drželi až do 15. minuty, kdy se Krčínu podařilo krátce snížit na 6:5, ale domácí opět získali svůj náskok zpět a odskočili v 18. min. na 8:5. Pak to bylo stále stejné. Branka na straně Krčína střídala branku u domácích až do konce poločasu, a tak se šlo do kabin za stavu 12:9 pro domácí. „V první části se projevila síla domácího útoku, kde dokázali velmi přesvědčivě a účinně přehrávat naši obranu. V útočné řadě jsme se bohužel nevyvarovali drobných zaváhání, které nás bohužel stály udržení kontaktu s domácími,“ říkal k dění v první půli krčínský trenér.

Druhá část začala opět drobným zaváháním, kde se domácí odpoutali ve 3. min. na 14:9, pak se Krčínu ale podařilo chytit dech a v 16. min. dokázal dotáhnout až na rozdíl dvou branek (15:13). Utkání v této fázi gradovalo a stále se přiostřovalo, až do posledních chvil nebylo zřejmé, kam se přikloní štěstěna. Ve 29. min. Krčín dokázal snížit na 17:16. Domácí kontrovali ve 30. min. na 18:16, ale vzápětí přišlo opět snížení 18:17. V této chvíli hosté hráli již bez vyloučeného M. Červinky, ale u domácích se „zaskvěl“ nejlepší útočník Nachtman likvidačním zákrokem, za který si vysloužil osobní trest. Po zisku míče hosté měli ještě malou chvilku ke skórování, ale i přes snahu a trest po čase, se jim již nepodařilo vyrovnávací branku vstřelit.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „Výsledek nás odsoudil ke konečnému 9. místu v tabulce 1. ligy a bohužel jediná branka nás dělila od postupu do 1. kola play off. Tým si zaslouží za poslední utkání velkou pochvalu za bojovnost, kde i za nepříznivého stavu se nevzdával a bojoval až do samého konce.“
Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kalivoda – Mikolášek, Červinka, M. Leugner, Šefc – Samek (7), Štrof (6), Václavek (5), Hladík, Zimla.

Další výsledky: 1. NH Brno – Čakovice 13:12, Opatovice n. L. – Plzeň Újezd A 16:27, Příchovice – Dobruška 20:18, Nýřany – Stará Ves n. Ondř. 19:14, Přeštice – Svinov 21:23.

I. LIGA ŽEN
SK Chomutov NH – Sokol Krčín 22:18 (16:9).
Poslední dva zápasy základní části 1. ligy národní házené odehrály ženy Krčína na severu Čech.
V sobotu je čekal těžší soupeř z Chomutova. První poločas se nevyvíjel podle krčínských představ, soupeř hostující hráčky přehrával v útoku a obrana ani brankářka Kočová nenašly způsob, jak zastavit rozjeté domácí útočnice. Krčínské střelkyně zaspaly začátek utkání, a tomu odpovídal výsledek o poločase 16:9 pro Chomutov.

Ve druhém poločase Krčín již byl Chomutovu více než vyrovnaným soupeřem a utkání nakonec skončilo výhrou domácích 22:18.

Sestava a branky Krčína: Kočová, Dušková – Štefková, Šimůnková, Leugnerová, Štěpánová, Nejmanová, Linhartová – Fišerová (8), Poláčková (6), Zimlová (3), Marková (1), Kotlářová.

Další výsledky: Bakov nad Jizerou – Božkov 11:10, Hlinsko – Tymákov 9:14, Žatec – Dobruška 12:14, Přeštice – Rokytnice 18:14, Blovice – Studénka 17:9.

TJ Šroubárna Žatec – Sokol Krčín 14:14 (9:8). V neděli nastoupily krčínské házenkářky proti papírově slabšímu soupeři ze Žatce.

Jelikož se Krčín v tabulce již nemohl nikam posunout, dostaly se na hřiště všechny hráčky širšího kádru. Celé družstvo ovšem nepodalo nijak přesvědčivý výkon a do dalších bojů si musí uvědomit, že takhle v play off hrát rozhodně nemůže. Na soupeři byla vidět větší snaha a vůle po vítězství, i proto tento zápas skončil zaslouženou remízou 14:14.

Sestava a branky Krčína: Dušková, Kočová – Leugnerová, Štefková, Šimůnková, Nejmanová, Štěpánová, Linhartová – Poláčková (5), Marková (4), Fišerová (3), Zimlová (2), Kotlářová.

Další výsledky: Hlinsko – Božkov 12:13, Bakov nad Jizerou – Tymákov 13:23, Chomutov NH – Dobruška 28:18, Blovice – Rokytnice 14:12, Přeštice – Studénka 19:12.

Na zápas vyřazovací části můžete zajít do Krčína už tuto neděli, kdy domácí ženy hostí od 11 hodin HK Hlinsko. První vzájemné utkání obou soupeřů se odehraje už o den dříve v Hlinsku. ⋌(tm, vz)

12. Sokol Bakov n. Jiz. 22 3 1 18 213:348⋌7

Poznámka: Týmy na prvním až osmém místě čeká play off, pro družstva na deváté a desáté příčce sezóna končí, poslední dvě čeká sestup.

25.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Šlendrián, hřímal hejtman. Kvůli sněhu střecha nespadla

Východní Čechy, Česká Třebová /FOTO/ - Nová sportovní hala Na Skalce, kterou nechal Pardubický kraj postavit za 58 milionů korun, se v neděli slavnostního otevření nedočkala. V sobotu večer se jí zřítila střecha.

Závod psích spřežení se blíží

Východní Čechy, Deštné v Orlických horách - Na lednový 21. ročník extrémního závodu psích spřežení Šediváčkův long na hřebenech Orlických hor se dosud přihlásila více než stovka musherů.