Novoměstští atleti se blýskli hned na několika frontách

NÁCHODSKO - Atleti SK Nové Město nad Metují startovali v uplynulém víkendu na mnoha místech a vesměs se jim dařilo velice dobře.

10.5.2007

Kamil Krunka se dostává do formy.Foto: Aleš Ždárský

Kamil Krunka se dal po zimních zdravotních problémech rychle dohromady a po 4. místě na Akademickém MČR (Liberec 30. 4.) odjel do Chodova u Karlových Varů na 2. ročník mítinku Chodovská tretra. V loňském roce v Chodově Kamil ustanovil rekord mítinku na trati 5 km časem 15:38,25, letošní závod zvládl ještě lépe, a to v čase 15:31,52 a opět závod vyhrál. Potěšitelné je, že i přes zmiňovaný zimní tréninkový výpadek, se Kamil dostává do dobré běžecké pohody.

Další běžec SK, Pavel Brýdl, startoval na prestižním závodě Počerady – Louny. V silném protivětru Pavel nestačil pouze na největšího favorita Róberta Štefka a jeho oddílového kolegu z AK Kroměříž Davida Gerycha. Trať závodu dlouhou 15 km běžel z větší části právě s Gerychem, který až v posledních stovkách metrů získal několik desítek metrů náskoku, který uhájil.

Konečné výsledky: 1. Štefko 48:38; 2. Gerych 49:07 (oba AK Kroměříž); 3. Brýdl 49:39 (SK Nové Město).
Stejnou trať v Počeradech absolvovali i vozíčkáři, kterých se v závodě handbiků dostavilo na start 34! Na závodních speciálech poháněných výhradně rukama si vedl nejlépe Edward Maalouf ze Sopur Teamu, který 15 km zvládl za skvělých 24:58. Na druhém místě skončil atlet SK Nové Město nad Metují – Marcel Pipek v čase 25:57. Stejného času dosáhl i třetí v cíli Radovan Civiš z Handbike ČR. Jak dramatický musel být dojezd obou borců do cíle, je patrné právě ze shodného času. Podle dosažených časů si snadno čtenář spočítá, že průměrná rychlost nejlepších borců převyšuje 30 km v hodině, což je skutečně obdivuhodné.

Na startu byla výtečná konkurence nejen našich borců, ale i závodníci z Německa, Polska, Slovenska, Francie, Švýcarska. Pipek v tomto závodě zároveň získal titul mistra České republiky.

Ve Svitavách startovali někteří junioři SK Nové Město, kteří v soutěžích družstev mládeže hostují za Sokol Hradec Králové. Velmi dobře si počínal oštěpař Jakub Nosek, který si také „odskočil“ do dálkařského sektoru. Jeho doplňkový start mu vynesl nejen osobní rekord 630 cm ale i první místo mezi skokany specialisty. V oštěpařském sektoru pak předvedl hod 50,43 m a vytvořil si nový osobní rekord náčiním 800 g těžkým. ⋌

10.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Česká Čermná a ZŠ Černčice

Přebral, nemohl chodit a tak odpočíval na chodníku

Špatné terény nepustily do hry hned osm celků

Náchodsko - Víkendové kolo fotbalového Jopeco Okresního přeboru mužů nabídlo jen tři odehraná utkání. Další čtyři zápasy byly kvůli nezpůsobilým terénům odloženy.