I. liga – muži:

Sokol Opatovice – Sokol Krčín 18:18 (10:11). Po krátké letní pauze se opět roztočilo kolo 1. ligy národní házené. V krčínském týmu po skončení loňské sezóny došlo ke změnám a družstvo prošlo generační obměnou, kde v současné době bývalá velmi úspěšná generace se bude prolínat s mladší generací .

K prvnímu utkání, jak je již skoro tradice, Krčínští zajížděli na půdu letošního nováčka. Tentokrát to bylo okořeněno, že to byl soupeř Krčínu velmi známý, Sokol Opatovice nad Labem. Každé derby je specifické a bylo zřejmé, že se čekalo vyrovnané utkání, což průběh i potvrdil. Po celé utkání se oba týmy střídaly ve vedení a žádný z nich nedokázal odskočit na rozdíl dvou branek. Během prvního poločasu nedokázala hostující obrana důsledně eliminovat útočné snahy domácích a bohužel ani oba brankáři neměli svůj den. Naštěstí ani domácí obrana si nedokázala poradit s krčínským útokem a tak výsledkem bylo poločasové vedení 10:11.

Druhý poločas začal obdobně a až do 22. minuty se oba týmy střídaly ve vstřelování branek až do stavu 16:17 a vše směřovalo k dramatickému závěru. Domácí dokázali dvěma brankami otočit skóre ve 24. minutě na 18:17, a pak měli ještě několik dobrých střeleckých příležitostí. Naštěstí toto Krčín přestál a v samém závěru dokázal vstřelit vyrovnávací branku na 18:18.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „V utkání byly patrné některé světlé okamžiky, na kterých se může stavět. Dobré utkání sehrál v útoku Ondra Václavek, který byl hlavním tahounem. Na druhou stranu je nutné ještě doladění některých fází obranné činnosti a přechodu do útoku.“
Utkání řídil Aleš Liška z Božkova.

Sestava a branky Krčína: Kalivoda, Serbousek – Červinka, Leugner, Mikolášek, Maixner – Václavek (9), Zimla (3), Samek (3), Hladík (2), Štrof (1).
Další výsledky: Příchovice – Čakovice 14:13. Přeštice – Plzeň Újezd A 18:19; Nezvěstice – Nýřany 23:23; Dobruška A – Svinov 13:21; 1. NH Brno – Stará Ves nad Ondřejnicí 20:15.

I. liga – ženy:

Sokol Bakov nad Jizerou – Sokol Krčín 7:14 (5:9 ). Nová sezóna s sebou přináší obavy, předsevzetí a změny. Přestože hráčskou kariéru snad jen přerušily dvě hráčky základní sestavy (Leugnerová, Vokatá), posílila naopak krčínské družstvo reprezentační brankářka Čech Marie Dušková, neboť Spartak Modřany v loňské sezóně sestoupil z první ligy.

V prvním zápase se krčínská děvčata potkala s nováčkem z Bakova nad Jizerou. Dala se tedy na straně domácích čekat nezkušenost, ale na druhou stranu nováčkovské nadšení a krčínská nevyhranost mohly rovněž sehrát důležitou roli.

Od začátku tahaly hostující hráčky za delší konec provazu a své skóre nenavyšovaly jen vinou neproměňování vyložených šancí. Do druhého poločasu si Krčín vytvořil čtyřbrankový náskok, který byl rozhodující pro celé utkání. Během druhého poločasu hostující obrana a brankářka výrazně převyšovaly výkon útoku.

Jiří Fišer, trenér Krčína: „Do dalších zápasů nás čeká hodně práce, abychom se vyvarovali hlavně technických chyb a neproměňování šancí, které by nás mohly mrzet.“

Utkání řídil rozhodčí Jan Baumruk.

Sestava a branky Krčína: Dušková, Kočová – Nejmanová, Štefková, Šimůnková, Štěpánová – Poláčková (5), Zimlová (5), Marková (4), Kotlářová, Fišerová

Další výsledky: Chomutov NH – Božkov 19:14; Přeštice – Tymákov 17:19; Žatec – Blovice 18:17; Dobruška – Studénka 21:11; Hlinsko – Rokytnice 13:11.

V příštím utkání přivítají ženy v prestižním derby Dobrušku. Vzájemný duel těchto dvou týmů začíná v neděli v 9.30 hodin. Svou premiéru před domácím publikem si v neděli dopoledne odbudou také muži, kteří hostí rovněž soupeře z Dobrušky. Utkání těchto dvou rivalů začíná v 11 hodin. (vz, mr)