Pavel Janeček ovládl hlavní závod trutnovské Velké ceny

Trutnov, Náchod – Už 28. ročník Velké ceny Trutnova přilákal do místního pětadvacetimetrového bazénu na 720 plavců ze třiceti českých a pěti polských oddílů.

25.10.2012

JOSEF MATYÁŠ vyhrál na Velké ceně Trutnova mezi dorostenci stovku volným způsobem. Na stovce motýl skončil druhý, dva bronzy si pak připsal z tratí 100 znak a 200 polohově. Foto: Archiv Delfínu Náchod

V této nabité konkurenci obsadil plavecký klub Delfín Náchod celkově sedmé místo. Svoji dominanci prokázala suverénní Kometa Brno.

Ozdobou byl start účastnice londýnské olympiády Alicje Tchorz z Juwenie Wroclaw, která také dosáhla nejhodnotnějšího výkonu v kategorii žen, a to na 200m polohově. Nejlepším plavcem podle bodů FINA byl pak český reprezentant Petr Bartůněk z Chemičky Ústí na 100m prsa.

Druhým nejkvalitnějším výkonem mužů se stala 200m polohovka v podání kandidáta české seniorské reprezentace Pavla Janečka plavajícího v barvách Delfínu Náchod. Janeček rozhodl tento závod překvapivě na prsařském úseku, kde získal rozhodující náskok před reprezentanty Tobiášem, Kočařem a Baďurou. Za svůj čas 2:02,9 si připsal 780 bodů.

Při neúčasti loňského vítěze Pavla Wernera dominoval Janeček také v hlavním závodě trutnovské Velké ceny na 200m volný způsob, když ve finále dohmátl v osobním rekordu 1:51,59. Další vítězství pak přidal i na poloviční trati a na 100m motýl.

Vynikajícího výkonu také dosáhl Josef Matyáš při vítězství mezi dorostenci na 100m volný způsob časem 54:83. Matyáš krátce po nymburském soustředění vybojoval stříbro na trati 100m motýl a dva bronzy na 100m znak a 200 polohově.

Bronz zaplavala také štafeta mužů na 4x50m volný způsob ve složení Janeček, Matyáš, Remeš a Hakl.

Jen těsně za stupni vítězů dohmátla 13letá Lucie Kramlová na 100m znak. O dva roky starší Ema Umlaufová skončila na stejné trati pátá. Šestou pozici vybojoval v žácích Jan Pavelka na 100m motýl. Kryštof Kinl (1996) bral 8. místo na 100m prsa. Do desítky nejlepších se ve stejném ročníku ještě vešla dvěma 9. místy Martina Ulmanová. ⋌(pj)

25.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.