VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petr Vítek má důvěru klubů. Svůj post bez problémů obhájil

Náchod - Nejdiskutovanějším bodem sobotní XVII. řádné volební Valné hromady Fotbalové asociace České republiky (FAČR) okresu Náchod se stalo téma, které původně v programu vůbec nebylo.

4.2.2013
SDÍLEJ:

Rozhodlo o tom veřejné hlasování (pravý snímek), v němž pro něj zvedla ruku drtivá většina mandátem pověřených zástupců jednotlivých oddílů okresu Náchod. Foto: DENÍK/ Michal Rojšl

Zástupci oddílů Dolan, Velichovek a později i Rasošek-Josefova usilovali do odsouhlaseného programu valné hromady vměstnat bod, v němž by mandátem pověřeni zástupci všech okresních oddílů hlasovali o tom, zda chtějí či nechtějí, aby tyto kluby působily v soutěžích OFS Náchod. Následné hlasování o zařazení tohoto bodu do programu nebylo většinou akceptováno, tudíž by měla mužstva dospělých Dolan, Velichovek a Rasošek-Josefova v příští sezóně s definitivní platností působit v soutěžích OFS Náchod. U týmů mládeže je Výkonný výbor Okresního fotbalového svazu (VV OFS) Náchod otevřen debatě o jejich působení na Hradecku.

Okresní přebor v jedné skupině

Další novinkou ročníku 2013/2014 bude skutečnost, že Okresní přebor mužů se bude hrát pouze v jedné skupině. Současná varianta skupin Sever Jih (podzim) a O postup O sestup (jaro) s posledním zápasem letošního ročníku končí. Třetím a pro mnohé kluby určitě potěšitelným faktem je snížení pokuty 10 tisíc korun na polovinu za to, že oddíl hrající v dospělých soutěžích OFS Náchod nemá žádný mládežnický celek.

Jedním z nejdůležitějších bodů schváleného programu se staly volby. Na předsedu VV OFS Náchod kandidoval pouze současný předseda Petr Vítek, který tak svůj post bez problémů obhájil. Členy VV se pro příští období stali: Petr Vokál, Radek Kalaš, Dušan Galba a Josef Vrána. Revizní komise bude v příštím období pracovat ve složení: David Bárta, Tomáš Rožnovský a Jaromír Vejrych.

Nejdelší řeč sobotní volební valné hromady si připravil staronový předseda VV OFS Petr Vítek. Ten se široce ohlédl za činností VV od minulé řádné valné hromady až po současnost. „Zpočátku volebního období stál před výkonným výborem nelehký úkol, a to zda v roce 2011 podepsat smlouvu o součinnosti s OS ČSTV nebo se osamostatnit. Po dlouhých jednáních došel výkonný výbor k závěru, že si pronajme a vybaví kancelář a po přijetí nových stanov FAČR získal svoji právní subjektivitu," popsal jedno z klíčových rozhodnutí minulého období Petr Vítek. Okresní fotbalový svaz Náchod tímto krokem sice získal větší pružnost v rozhodování, na straně druhé to však přináší daleko větší zodpovědnost statutárních zástupců.

V dalších slovech se předseda VV OFS Náchod rovněž vyjádřil k vedení FAČR. „Podle mne by mělo do amatérského fotbalu plynout daleko více financí," myslí si Petr Vítek a přitvrdil. „Moc rád bych se dočkal doby, aby lidé, kteří dnes hýbou fotbalem, nadobro zmizeli," nebral si servítky předseda VV OFS Náchod. Poté Petr Vítek poděkoval všem partnerům, kteří okresní fotbal podporují, zástupce oddílů upozornil na legislativní novinky a zmínil i nezbytná příjmová a výdajová čísla z účetnictví. V závěru své řeči neopomněl vyzdvihnout úspěchy mládežnických výběrů, které vzorně reprezentují okres nejen v rámci kraje, ale i v rámci celé republiky.

Krajský předseda chválil i kritizoval

O několik slov se přihlásil i čestný host, předseda Výkonného výboru Krajského fotbalového svazu Václav Andrejs. „Na úvod bych chtěl poděkovat za bezproblémovou spolupráci s OFS Náchod," začal svou řeč předseda KFS. Dále vyzdvihl vysokou úroveň fotbalových výběrů OFS Náchod a rovněž vyjádřil důležitost zachování náchodského centra mládeže. Také předseda KFS navázal na slova Petra Vítka a nepříliš pochvalně se vyjádřil o současném dění ve Fotbalové asociaci České republiky.

V úplném závěru XVII. řádné volební Valné hromady FAČR okresu Náchod sedmadvacet z osmadvaceti delegátů odsouhlasilo závěrečné usnesení, které tak vstoupilo v platnost ve všech bodech.

STARONOVÝM předsedou Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Náchod byl v sobotním dopoledni zvolen Petr Vítek (druhý zleva).

Autor: Michal Rojšl

4.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil. Ne všichni si však nebezpečí uvědomují.
9

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Vysněné dětské postele

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Česká Skalice - Na zdejší poměry velmi raritní výjezd absolvovali v pondělí odpoledne českoskaličtí dobrovolní hasiči. Záchrana z výšky se totiž v České Skalici nekoná příliš často.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení