Závody v Piešťanech měly navíc trochu nádech starých časů, neboť se zde závodní motocykly rozburácely znovu po dlouhé dvacetileté přestávce.

Na téměř pětikilometrové trati s mírným převýšením se představili z regionu velkopetrovický jezdec Miloš Thér, jehož doplnila dvojice týmu Motosportu Rasošky – Jaromír Tázler a Zdeněk Hrnčál.

První dva, tedy Miloš Thér a Jaromír Tázler, se představili v nejslabší třídě Klasik do 175ccm.

Té zcela suverénně vládl Marek Vrána, jemuž trať s dlouhými rovinkami vyhovovala, což se projevilo i na výsledném času. Druhý totiž dojel s více než dvouminutovou ztrátou Miloš Thér z AMK Police, který už tradičně sedlá stroj ČZ 125. Třetí pak prolétl pod šachovnicovým praporem Jaromír Tázler, jenž na svého kamaráda Miloše Théra ztratil další více než půl minutu.

Výborně se ve třídě Klasik 350ccm vedlo Zdeňku Hrnčálovi (Motosport Rasošky), který tuto třídu s přehledem ovládl a do celkového pořadí seriálu Mistrovství ČR Tourist Trophy si tak připsal „polštář" 25 bodů.

Ani tento bodový příděl z posledního závodu mu však nepomohl k lepší než konečné osmé příčce, to Miloš Thér s Jaromírem Tázlerem skončili výrazně lépe.

Celkové pořadí Mistrovství ČR Tourist Trophy Klasik 175 totiž vyhrál Miloš Thér, který v pěti podnicích nasbíral celkem 98 bodů. O pouhých pět bodů méně pak posbíral Jaromír Tázler. Třetí skončil v tomto pořadí vítěz piešťanského závodu Marek Vrána. Tomu chybělo na vítězného Miloše Théra 23 bodů. (mr)