V trutnovském bazénu se představil výkvět plaveckého sportu Hradeckého a Pardubického kraje v kategorii 12letých a starších. Plavci Delfína přivážejí neuvěřitelných 38 zlatých medailí, když celkově vyhráli bodovací soutěž všech 16 zúčastněných družstev před klubem SC Plavecký areál Pardubice a místní Lokomotivou.

Po osmi zlatých přivážejí dvě opory Delfína – Josef Matyáš, r. 1996 a Pavel Janeček, r. 1994. Vyhráli všechny své disciplíny, kromě náročné tratě 100 motýl, kde Josef jen těsně zaostal za chrudimským Wiesnerem. Jeho vynikající čas na 200 kraul za 2:13,0 je velkým příslibem medaile pro blížící se mistrovství republiky.

Nejhodnotnějším výkonem Delfína se stal osobní polohový závod na 200 m, kde Pavel Janeček časem 2:13,4 dosáhl 622 bodů plavecké federace FINA a vyhoupl se do čela letošních tabulek v ČR 15letých na krátkém bazénu.

Štěpán Remeš, ročník 1995, vybojoval šest zlatých, stříbro a bronz. Jeho nejlepším výkonem se stala kraulařská padesátka za 28,2, když zvítězil i na 400 a 1500 kraul a přidal zlaté i na 100 a 200 prsa a 400 polohově.

Tři zlaté zdobí i mladšího dorostence Martina Cögera a 13letou Anetu Nyčovou. Martin zvítězil na 100 a 200 prsa i 100 polohově. Jeho prsařské výkony 2:32,2 a 1:08,5 představují dokonce první a druhou pozici letos v ČR. Aneta zvítězila také v obou prsařských disciplinách i na náročné trati 200 motýl. Její trať 200 prsa za 2:55,0 znamená letošní maximum v ČR.

Hegemonii Delfína v prsařských disciplinách podtrhl 13letý Kryštof Kinl vítězstvím na 100 i 200 prsa. Stříbro ho ozdobilo na 400 polohově a 2 bronzy jsou ze 400 kraul a 200 polohově.

Dvojnásobným přeborníkem kraje je také Dominik Ševců, r. 1997, z obou motýlkářských tratí obohaceno bronzem ze 400 polohově.

Po jedné zlaté vybojovali Josef Hakl v mužích na 50 kraul, dorostenec Daniel Halaška na 1500 kraul a 12letí Matěj Rajsner za 100 znak a Ema Umlaufová na 400 polohově. Stříbrné a bronzové medaile si vyplavali Jan Tyč, Jindřich Čáp, Štěpán Hakl, Barbora Čejchanová, Gabriela Trebichavská a Hana Rutová. (pj)