K bronzu chyběla jedna desetina

Mezi zhruba 400 plavci a při účasti německých a slovenských plavců dali o sobě vědět i plavci Delfína Náchod. Průnik mezi českou špičku v kategorii mužů se podařil 16letému mladšímu dorostenci Pavlu Janečkovi, který vybojoval stříbrnou medaili na trati 200m motýl a bronz na 50m znak. Od bronzu na 100m motýl ho přitom dělila pouhá jedna desetina sekundy. Krátká polohovka znamenala 5. pořadí a 50m motýl 6. pozici.

Čas na 200m motýl 2:06,86 spolu s 50m motýlem za 25,81 znamenají samotné čelo letošních plaveckých tabulek mladšího dorostu v naší republice. Na 50m znak došlo po jednom týdnu k odvetě za Pavlovu trutnovskou porážku od Jakuba Kočaře na dvojnásobné trati, který tentokrát v Plzni zvítězil.

Sedm rekordů v sedmi startech

Krásné čtrnácté místo na trati 1500 m volný způsob vybojoval Daniel Halaška ve čtvrtém čase jeho ročníku 1994. Příslibem pro sezonu jsou i osobní rekordy na tratích 50m a 100m prsa a 100m volný způsob. Dařilo se také 15letému Štěpánu Remešovi. Sedm startů, sedm osobních rekordů. Štěpán, ve svém ročníku 1995 zaplaval třetí, respektive čtvrté místo na tratích 100 a 200 prsa, což stačilo na průnik do první dvacítky plavců. Velmi kvalitně zvládl i disciplínu 200 volný způsob, když během jednoho týdne zlepšil již podruhé svůj osobní rekord na 2:05,48.

Křest ohněm byla účast o rok mladšího žáka Josefa Matyáše, který se nezalekl atmosféry Českého poháru, potvrdil své kvality a na tratích 50, 100 motýl, 100 polohově a 50 volný způsob zazářil jako první ve svém ročníku. Na 100 i 200 kraul obsadil druhou pozici mezi ročníkem 1996. Stejně tak jako Remeš, startoval v sedmi disciplínách a zaplaval sedm osobních rekordů. (pj)