Plavci Delfínu Náchod zde opět potvrdili svoji vysokou kvalitu. Na mistrovství republiky 11letých se Delfín umístil podle dosažených bodů jako 8 ze 31 oddílů a u 14letých dokonce jako 7. oddíl z 57 celkem i před pražskými a plzeňskými družstvy.

V Kladně se mezi 11letými plavci podařilo získat pět medailí. Dominoval zde Josef Matyáš stříbrem na 50 m kraul a dvěma 3. místy na dvojnásobné trati a 50 m motýlek. Potěší i pátá místa na 100 m polohově a 200 m kraul i 7. pozice na 400 m kraul. Zdatně mu sekundovala Aneta Nýčová se stříbrem z obou prsařských tratí – 100 a 200 m. Přidala ještě 4. místo na 100 m motýlek, 7. na 100 m polohově a 9. na dvojnásobné trati. Martina Ulmanová obsadila 5. místa na 100 a 200 m polohově, 9. pořadí v závodě 200 m prsa, 10. pozici na 800 m kraul a 100 m prsa. Kryštof Kinl byl 7. na 200 m prsa, 11. na 100 m prsa a 200 m polohově. Jan Tyč vybojoval 10. pozici na 100 m motýlek i 200 m znak. Společné štafety jmenovaných chlapců posilené Štěpánem Haklem obsadily krásné 4. a 6. místo.

Dvanáctiletí bojovali v Litoměřicích. Zde byl nejúspěšnějším z Náchodských Štěpán Remeš s 11. místem v závodě na 400 m polohově a 14. místem na poloviční trati. Jindřich Čáp nakonec dosáhl na 21. respektive 23. pozici na obou znakařských tratích.

V blízkém Trutnově se několik dní na to představil ročník 1994. Očekávání trenérů i sportovní odborné veřejnosti po krajských přeborech ve Svitavách splnil na 100 procent úřadující sportovec uplynulého roku náchodského okresu v kategorii mládež 13letý Pavel Janeček. V Trutnově totiž nejenže opět získal ve všech svých šesti startech zlaté medaile, ale vytvořil i dva nové české rekordy - oficiálně: „nejlepší výkony žactva 13 let.“ Nejdříve na trati 100 m znak exceloval časem o 1,1 vt. lepším stávajícího rekordu v čase 1:01,97 a den na to strhujícím finiši na 200 m znak zlepšil český rekord dokonce o 1,8 vt. výsledným časem 2:14,37. V úvodním závodě na 200 m volným způsobem dosáhl také tabulkově nejhodnotnějšího výkonu šampionátu - 588 bodů, časem 2:03,3 min.

Jen pouhá jedna setina vteřiny dělila nakonec od vytoužené medaile jeho oddílového sparingpartnera Martina Cögera na trati 100 m prsa. Vezmeme-li však v úvahu jeho dvoutýdenní výpadek v tréninku zaviněný virózou těsně před závody, jedná se o velký úspěch podtržený 8. místem na trati 200 m prsa a 9. pozicí na 100 m polohově. Daniel Halaška ze sebe vydal vše na trati 1500 m volný způsob, kde získal nakonec 15. místo. Škoda, že tito tři plavci nemohli tentokrát sestavit štafety a navázat na své stříbrné republikové úspěchy z let minulých…

Nejstarší, 14letí, měli svůj šampionát ve Zlíně. Jiří Valášek obsadil dvě 13. místa v závodech na 200 m motýlek a 1500 m kraul. Marek Rajsner skončil 21. na 200 m znak.