Nejvíce medailí přiváží dorostenec Josef Hakl (ročník 1990) – 2 zlaté na 100 m prsa a 200 m volný způsob a 4 druhá místa na 100 polohově, 100 volný způsob, 100 znak i 100 motýl. Vše umocněno vysněným časem v jeho parádní disciplíně 100 m prsa. Výsledných 1:10,79 je zaslouženou odměnou za výdrž a tréninkové úsilí posledních let.

Pět zlatých 14letého Pavla Janečka bylo ozdobeno 2 oblastními rekordy Královehradeckého a Pardubického kraje. Jednalo se o závody na 100 PZ – 1:04.12 a 50 Z – 29,12. Na trati 50 M scházela pouhá setina k dalšímu rekordu. Na stupních vítězů mu v této žákovské kategorii zdatně sekundoval prsař Martin Cöger , který zaznamenal 3 druhá místa na 100 PZ, 50 Z a 50 P a byl dvakrát čtvrtý.

Tak jako v Hradci Králové na Jarním poháru, opět exceloval Josef Matyáš (ročník 1996) a přiváží 3 zlaté na tratích 100 PZ, 50 VZ a 50 M spolu se 3. místem na 50 Z. Opět potěšili i nejmladší 8-10letí plavci. Zde byli nejlepšími Jan Pavelka a Jakub Litoš se 2 stříbry a 1 bronzovou medailí. Jan Pejskar získal také 3 medaile – 1 stříbro a 2x bronz. Sbírku cenných kovů za mladší plavce doplnili stříbrem na 50 prsa Kryštof Kinl (96) a nejmladší medailista – teprve 8letý talent - Vít Vosáhlo s bronzem na 100 PZ.

Také děvčata se rozhodně nenechala zahanbit. Nejúspěšnější plavkyní se stala, jako v Hradci Králové, 12letá Aneta Nýčová, třetí nejlepší sportovkyně v okrese loňského roku, se 4 stříbrnými na 100 PZ a 50 VZ, M a P a 1 bronzovou medailí. Dvě stříbra a 2 bronzy vybojovala za dorostenky Tereza Brothánková. Po 1 stříbrné si z Jablonce odvážejí i Martina Ulmanová (96), Veronika Ročková (94).

Neztratily se ani plavkyně z nejmladší tréninkové skupiny. Daniela Felgrová (r.99), vyhrála 100 PZ , byla 2. na 50 Z a 2 x třetí. Zlatou medaili v závodě na 50 P získala spolu se stříbrem na 50 M 9letá Lucie Kramlová. Tereza Škodová (99) byla druhá na 100PZ a Dominika Dusíková (r.98) se umístila 3. na 50 prsa.

Sečteno a podtrženo – Delfín byl opět vidět a nezbývá než se těšit a zároveň pozvat širokou sportovní veřejnost na blížící se jubilejní 20. Modrou stuhu města Náchoda – plavecký mítink, který se koná dne 3.5.2008 v náchodském krytém bazénu. Poprvé zde bude k vidění elektronická časomíra značky OMEGA, jenž slibuje přilákat kvalitní tuzemskou konkurenci, aby prověřila naše úspěšné plavce. Přijďte se podívat a podpořit naše náchodské plavce!