Prestižní volejbalové derby juniorek nerozhodné

Hronov - Ve zbečnické hale se odehrálo prestižní prvoligové volejbalové derby juniorek mezi domácím Sokolem a hostujícími hráčkami Hronova.

6.11.2008

Smečařka Zbečníka Frýbová se prosazuje proti hronovskému dvojbloku Novotná – Tučková.Foto: Miroslav Němeček

I. liga – juniorky:

Sokol Zbečník – FK Hronov 3:0 (23, 23, 24) a 1:3 (-8, 21, -15, -18). Po týdenní přestávce pokračovala liga juniorek atraktivním městským derby Zbečník – Hronov, kdy obě družstva stále bojují o postup do finálové skupiny, kam postupuje pouze vítěz kvalifikační skupiny.
Oba zápasy přišla zhlédnout do zbečnické haly skoro stovka příznivců obou družstev, kteří rozhodně nelitovali své návštěvy. Zvlášť první zápas přinesl neuvěřitelné momenty a zvraty. Začátek byl z obou stran nervózní, lépe začala domácí děvčata a vedla 7:5. Za tohoto stavu se zranila hráčka hostů a došlo k přerušení hry a vystřídání. Domácí hráčky ovšem nevyužily své výhody, naopak úplně vypadly z tempa a dovolily Hronovu 11 bodů za sebou – 7:16! Set pak spěl do jasného konce, Hronov vedl už 23:15 a nic nenasvědčovalo, že by set nevyhrál. Ale neuvěřitelné se stalo skutkem, domácí juniorky uhrály 10 bodů za sebou a set ještě získaly! Zbečnické hráčky samozřejmě tento nečekaný úspěch povzbudil a ve druhém set

u se rozpoutal boj o každý míč, skóre se přelévalo po několika bodech na obě strany, v dramatické koncovce opět překvapivě lepší nervy zachovala domácí děvčata a i tento set získala ve svůj prospěch. Třetí set se hronovské hráčky zlepšily a prakticky celý set vedly. V závěru ovšem opět promarnily vedení 24:20, nedokázaly uhrát už ani bod, a tak trochu senzačně v prvním zápase zvítězil rozhodně méně favorizovaný celek Zbečníka.

Druhý zápas už byl trochu jiný, teprve v něm se projevila větší kvalita hronovského družstva. První set se Zbečník vůbec nezmohl na odpor, první bod získal až za stavu 0:10 a set velmi rychle skončil jasným skóre 25:8 pro Hronov. Potom ale hronovská děvčata hodně polevila, upadla do starých chyb a dovolila Zbečníku hru nejen vyrovnat, ale v závěru dokonce i získat set. Teprve od třetího setu dostal zápas očekávaný scénář, Hronov měl herní převahu až do konce utkání a tentokrát už si nedovolil zápas zkomplikovat.

Takže očekávaný souboj nepřinesl rozuzlení, naopak boj v tabulce se zdramatizoval, neboť tři týmy mají stejný počet bodů (2 porážky).
V příštím dvojkole přivítá Zbečník za týden opět na domácí palubovce Dvůr Králové. Zápasy se hrají netradičně v 11.45 a v 15.00 hodin. Hronovské juniorky mají volno.

6.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.